۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸

تکرار تعهد برگزاری المپیک ۲۰۲۰ توسط نخست وزیر ژاپن

یوشیهیده سوگا، نسخت وزیر ژاپن طی سخنرانی آتی خود در جمع قانونگذاران ژاپنی بر تعهد خود در برگزاری توکیو2020 تاکید خواهد کرد.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک یوشیهیده سوگا، جایگزین نخست وزیر مستعفی پیشین، شینیزو آبه بزودی در جمع همقطاران سیاسی و قانونوگذاران ژاپنی سخنرانی خواهد کرد و بر طبق اعلام دفتر وی؛ تاکید بر تعهد به برگزاری بازی های المپیک از نقاط مهم در متن سخنرانی وی خواهد بود.

سوگا چندی پیش نیز طی یک سخنرانی، قاطعانه از برگزاری حتمی بازی های المپیک صحبت کرده و خود را ملزم و متعهد به انجام کلیه مقدمات لازم برای آن توصیف کرده بود. ژاپن هم اکنون بدلیل شیوع گسترده کووید۱۹ با منع ورود و پذیرش توریست از ۱۵۹ کشور مواجه است و تدوین دستورالعمل و سناریوهای ایمنی امنیتی برای برگزاری بازی ها در دستور کار شورای سیاستگذاری سه جانبه قرارگرفته است.

همچنین، طی آخرین تماس با کمیته بین المللی المپیک ۵۰ اقدام مقابله ای با کرونا مورد تصویب و تایید قرارگرفته است و تا پایان سالجاری میلادی اقدامات دیگر از جمله رفع ممنوعیت ورود توریست به ژاپن از جمله موارد مورد انتظار به شمار می رود. گفتنی است، نخست وزیر ژاپن نیز بر احیاء صنعت توریسم ژاپن بویژه از طریق فعالسازی پررونق آن در بازی های توکیو۲۰۲۰ تاکید دارد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments