۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۳

تولید ۵۰ میلیون «ماسک» برای تامین نیاز مردم / توزیع از فردا در تهران

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: خطوط تولید سه کارخانه‌ی تولیدکننده‌ی دارویی کشور را تغییر دادیم تا در هر نوبت‌کاری ۱۰۰ هزار واحد محلول و ۳۵ هزار واحد ژل ضدعفونی در این کارخانه‌هاتولید شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری طبنا( خبرگزاری سلامت)  ، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خطوط جدید تولید مواد ضدعفونی‌کننده در کشور را راه‌اندازی کرد.
صبح امروز(چهارشنبه) دکتر محمد مخبر در مراسم راه‌اندازی خطوط جدید تولید مواد ضدعفونی‌کننده در تهران گفت: بیماری کرونا هیچ ویژگی خطرناکی نسبت به بیماری‌های دیگر موجود ندارد و ما مثل موفقیتی که در برابر بیماری‌های مشابه داشته‌ایم، بر این بیماری هم فایق خواهیم آمد و کشور توانمندتر از آن است که نتواند بر این اتفاقات غلبه کند.

وی افزود: مثل همیشه، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) که در حوادث مختلف در کنار مردم بوده است، در مقابله با این بیماری هم به کمک به مردم شتافته است و امروز خطوط تولید سه کارخانه‌ی تولیدکننده‌ی داروی کشور یعنی تولیددارو، البرز دارو و سبحان دارو را تغییر دادیم تا در هر نوبت‌کاری ۱۰۰ هزار واحد محلول و ۳۵ هزار واحد ژل ضدعفونی‌کننده در این کارخانه‌ها تولید کنند و تا رفع نیاز کشور این فعالیت ادامه خواهد داشت.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ادامه داد: به توصیه‌ی وزیر بهداشت و درمان و به دلیل کمبودی که در تولید ماسک برای مصارف عمومی و پزشکی وجود داشت، قرارداد تولید ۵۰ میلیون ماسک را منعقد کردیم و توزیع نخستین محموله در تهران انجام خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که یک واحد تولیدی متوقف‌شده را به تهران منتقل کرده‌ایم تا با تولید ماسک‌‌های N۹۵ به چرخه‌ی تولید برگشته و به رفع کمبود این نوع ماسک کمک کند، افزود: قرارداد ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ماسک N۹۵ را که ویژه‌ی مصرف پزشکان است با وزارت بهداشت و درمان منعقد کرده‌ایم تا بتوانیم طی روزهای آینده فاصله‌ای را که بین تولید و عرضه‌ی این محصولات وجود دارد پرکنیم.

دکتر مخبر هم‌چنین از انعقاد قرارداد تولید یک‌میلیون دست لباس مخصوص پزشکی هم خبر داده و گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) این میزان تولید البسه را بر عهده‌ گرفته و ظرف سه تا چهار روز آینده، این محصولات را هم در اختیار وزارت بهداشت قرار خواهیم داد.

وی با اشاره به دیگر خدمات ارایه‌شده از طرف این ستاد در مقابله با بیماری ناشی از ویروس کرونا گفت: ده کاروان سلامت برای خدمت‌رسانی در حال فعالیت در مناطق محروم داشتیم که آن‌ها را فراخوان کرده‌ایم و با تجهیزات کامل پزشکی موردنیاز مقابله با بیماری ناشی از ویروس کرونا، ۶ کاروان را به قم و ۴ کاروان را به گیلان اعزام نمودیم.
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) هم‌چنین گفت: یک مرکز تماس هم فراهم کرده‌ایم و ۱۷ پزشک مستقر و ۵۰ تا ۸۰ پزشک برخط در حال پشتیبانی و مشاوره‌ی تلفنی پزشکی در دو استان گیلان و قم هستند.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تأکید کرد: تا پایان رفع کمبود محصولات بهداشتی موردنیاز اعم از ژل و مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک‌های موردنیاز کشور به فعالیت مضاعف‌مان ادامه خواهیم داد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments