۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰

تولید و توزیع ۳ میلیون ماسک در ایلام

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون حدود 3 میلیون ماسک در سطح استان تولید و بین مردم توزیع شده است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  شاتا، سعید شریفی افزود: در حال حاضر ۳۳ واحد تولیدی صنعتی و کارگاهی دارای مجوز تولید ماسک در سطح ایلام مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد ۵ واحد دارای دستگاه اتومات هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کمبود ماسک در ایلام نداریم افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون حدود ۳ میلیون ماسک در سطح استان تولید و بین مردم توزیع شده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام بیان کرد: در این مراکز روزانه ۱۷۰ هزار ماسک تولید و در سطح استان توزیع می‌شود.

وی تصریح کرد: تاکنون در ۲ مرحله این مراکز جهت دریافت پارچه دولتی معرفی شده و در مجموع یک میلیون و ۸۵۶ متر توسط بسیج اصناف بین صاحبان واحدهای تولید توزیع شده است.

شریفی ادامه داد: از این میزان در مرحله اول ۵۸۰ هزار متر پارچه و در مرحله دوم ۱ میلیون و ۲۷۶ متر پارچه بین واحدهای تولیدی دارای مجوز توزیع شده است.

وی بیان داشت: قیمت مصوب ماسک هم اکنون ۱۳۰۰ تومان است و دریافت اضافه بر این قیمت غیر قانونی است.

به گفته‌ی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام هم اکنون ۳۶ واحد تولید ماسک دارای مجوز و تاییدیه سازمان غذا و دارو در سطح شهر ایلام فعالیت دارند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x