۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان اعلام کرد :

تولید روزانه ۳۶۰ هزار ماسک و ۱۲ هزار لیتر مواد ضد عفونی در گیلان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت :برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا ، روزانه بیش از 360 هزار و 500 عدد ماسک و 12هزار لیتر مواد ضدعفونی در واحدهای صنعتی گیلان تولید می شود.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  شاتا، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به ازدیاد چندین واحد صنعتی و تغییر خطوط تولیدی به اقلام بهداشتی افزود: درحال حاضر۱۸ واحد صنعتی در زمینه تولید انواع ماسک سه لایه بهداشتی و لباس های بیمارستانی با ظرفیت بالا و تکنولوژی روز در این استان درحال فعالیت هستند و همچنین۳ شرکت تولیدی در گیلان انواع مواد ضدعفونی را تولید می کنند.

وی با بیان اینکه افزون بر تامین نیاز استان۲۰ درصد مواد ضدعفونی کننده و ماسک های تولیدی گیلان به استان های دیگر ارسال می شود، اظهار داشت: خوشبختانه به همت و همدلی مطلوب صنعتگران استان، اقلام بهداشتی به وفور در دسترس مردم قرار گرفته است.

دلق پوش در بخشی دیگر از سخنان خود، همراهی و درک شرایط کسبه و بازاریان گیلان در جهت کاهش اشاعه ویروس کرونا را قابل تحسین دانست و اذعان کرد: پرواضح است در شرایط اقتصادی فعلی، تعطیلی بازار و کسب و کارها؛ آسان نیست ولی فرهنگ و همت بالای صاحبان صنوف و بازاریان خدوم گیلانی، باعث شده دستورالعمل ها در جهت سلامت بیشتر هموطنان به نحو مطلوب رعایت گردد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x