۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

تولید روزانه ۱۱ هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده در شرکت تولیددارو

رییس ستاد اجرایی فرمان گفت: در 3 هفته‌ گذشته روزانه 10 هزار بطری 1 لیتری محلول ضدعفونی‌کننده و 5 هزار ژل ضدعفونی‌کننده‌ 200 گرمی که 4 برابر ژل‌های معمول در بازار است، تولید کرده‌ایم.

به گزارش گروه بهداشت و درمان طبنا(خبرگزاری سلامت)، با تأکید علیرضا دبیرسیاقی، با تغییر خط تولید و راه‌اندازی خطوط جدید، روزانه بیش از ۱۱ هزار لیتر محلول ضدعفونی‌کننده در شرکت تولیددارو، تولید و وارد چرخه‌ی بهداشتی کشور می‌شود.

علیرضا دبیرسیاقی، مدیرعامل شرکت تولیددارو وابسته به مجموعه‌ی دارویی برکت گروه توسعه‌ی اقتصادی تدبیر گفت: با شیوع ویروس کرونا، نیاز مردم و مراکز بهداشتی درمانی کشور به ژل و محلول‌های ضدعفونی‌کننده‌ی الکلی بالا رفت و به همین دلیل واحدهای تولیدی تمام توان خود را به کار گرفتند تا این مشکل برطرف شود.

وی افزود: با توجه به کمبود مواد ضدعفونی‌کننده و نیاز مردم و مراکز درمانی کشور، با حضور دکتر مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در همان روزهای اول شیوع ویروس کرونا، خطوط جدید تولید این مواد راه‌اندازی شد و یکی از خطوط دیگر تولید شرکت نیز به خط تولید محصولات ضدعفونی تغییر یافت.

مدیرعامل شرکت تولیددارو اضافه کرد: در ۳ هفته‌ی گذشته روزانه ۱۰ هزار بطری ۱ لیتری محلول ضدعفونی‌کننده و ۵ هزار ژل ضدعفونی‌کننده‌ی ۲۰۰ گرمی که ۴ برابر ژل‌های معمول در بازار است، تولید کرده‌ایم.

وی با بیان این‌که برای تأمین الکل به عنوان مهم‌ترین پایه‌ی مواد ضدعفونی‌کننده با مشکل مواجه هستیم، ادامه داد: از سازمان غذا و دارو برای تأمین الکل این واحد تولیدی درخواست داده‌ایم و امیدواریم سهمیه‌ای نیز برای ما در نظر بگیرند تا بتوانیم نیازهای مردم و مراکز بهداشتی درمانی را بیش از پیش برطرف کنیم.

دبیرسیاقی افزود: به نظر می‌رسد برای رفع مشکل تأمین الکل، کمک استانداران استان‌هایی که تولیدکننده‌ی الکل هستند، بسیار حائز اهمیت است و چنان‌چه امکان انتقال الکل را به سایر شهرهایی که در آن مواد ضدعفونی‌کننده تولید می‌شود، فراهم کنند، بخش زیادی از مشکلات تولید و تأمین مواد ضدعفونی‌کننده برطرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت تولیددارو در پایان اظهار داشت: بی‌شک این شرکت و تمام کارکنان آن تا رفع کامل مشکل بیماری کرونا در کنار مردم و کادر درمانی کشور ایستاده است و تمام توان خود را برای تولید دارو و مواد ضدعفونی‌کننده به کار خواهد گرفت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments