۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو خبر داد:

تولید داروی ضد ویروس در کرمانشاه

رییس سازمان غذا و دارو گفت: با بازگشایی کارخانه باختر بیوشیمی، بخشی از داروهای ضد ویروس مورد نیاز کشور در کرمانشاه تولید خواهد شد.

به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا، دکتر محمدرضا شانه ساز، معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو در دیدار با هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه اظهارداشت: خط تولید داروی ضد ویروسی که در کارخانه باختر بیوشیمی وجود دارد، می تواند در تامین داروی موردنیاز کشور بسیار موثر باشد.

وی افزود: با مساعدت ویژه نهادهای مسئول مشکل کارخانه باختر بیوشیمی به زودی برطرف خواهد شد و این کارخانه روند تولید را آغاز خواهد کرد.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: به دلیل افزایش قیمت ها مدیران کارخانه درخواست افزایش قیمت محصولات تولیدی خود را دارند از این رو در نشستی که هفته آینده برگزار می‌شود، مشکل قیمت‌گذاری این واحد را برطرف خواهیم کرد.

وی در رابطه با تولید ماسک در کشور گفت: پارچه ماسک های سه لایه را ۲ شرکت در کشور تولید می‌کنند که اختلافات قیمتی با این شرکت ها، واحدهای تولیدی در استان ها را با مشکل روبه رو کرده است که براساس مذاکرات انجام شده با این شرکت ها مشکل تولید ماسک کشور در هفته آینده حل می شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x