۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴

تولد دو نوزاد دختر،به کمک تکنسین های اورژانس

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از تلاش پنج ساعته تکنسین های اورژانس، برای نجات جان مادر باردار پرخطر جاسکی خبر داد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از سازمان اورژانس کشور،دکتر حسین قاسمی گفت: در پی تماس با مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ جاسک و ارائه گزارشی، مبنی بر شروع دردهای ناشی از فرآیند زایمان یک مادر ۲۴ ساله؛ بلافاصله آمبولانس پایگاه جاده‌ای گابریک به محل فوریت در منطقه کوهستانی و صعب العبور سرتیتکن اعزام شد.

وی  افزود: با عنایت به کوهستانی و صعب العبور بودن منطقه و عدم امکان دسترسی سریع به بیمار و با توجه به پیشرفت فرآیند زایمان، مشاوره‌های پزشکی لازم، توسط کارشناس مرکز پیام، جهت تسهیل زایمان، به صورت تلفنی به همراه بیمار داده شد؛ که در نهایت نوزاد دختر با راهنمایی های انجام شده و به کمک دایه محلی، در صحت و سلامت کامل در منزل به دنیا آمد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان  تصریح کرد: بعد از رسیدن تیم اعزامی، اقدامات اولیه درمانی از قبیل: اکسیژن تراپی، برقراری لاین وریدی و معاینه بالینی نوزاد، انجام شد و با توجه به ضعف شدید مادر و داشتن خونریزی فعال، مادر و نوزاد جهت ادامه درمان به بیمارستان خاتم الانبیا جاسک، منتقل شدند.

دکتر قاسمی با اشاره به ماموریت دیگر تکنسین های اورژانس شرق استان بیان کرد: پس از گزارش یک مورد زایمان از منطقه تیرور شهرستان میناب، به اورژانس ۱۱۵، بلافاصله آمبولانس پایگاه جاده‌ای چاه شیرین به محل فوریت اعزام شد.

نوزاد دختر مادر ۳۲ ساله مینابی نیز، با اقدام به موقع تکنسین های اعزامی و به کمک مامای مرکز بهداشتی تیرور، در صحت و سلامت کامل، در منزل به دنیا آمد. مادر و نوزاد جهت بررسی و ادامه درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب منتقل شد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of