۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷
مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ايران خبر داد:

توقف ارزیابی وسع برای متقاضیان بیمه رایگان با توجه به شیوع بیماری کرونا

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ايران گفت: طبق مصوبه ستاد ملي كرونا ارزيابي وسع به دليل شيوع بيماري كرونا تا پايان امسال براي متقاضيان بيمه رايگان كه قصد دارند از خدمات بخش دولتي استفاده كنند، متوقف شد.

به گزارش  گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از  وبدا، دکتر داود حاج قاسمعلی بیان کرد: براین اساس طبق ابلاغ به ادارات کل استانی، ارزیابی وسع برای روستائیان، متقاضیان جدید و بیمه شدگان بیمه سلامت همگانی، در صورتی که خدماتشان محدود به بخش دولتی باشد متوقف شده و به صورت رایگان می توانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: این افراد در صورتی که بیمه رایگان دریافت کنند، صرفا می توانند به بخش های دولتی سرپایی و بستری بیمارستانها مراجعه کنند.

حاج قاسمعلی گفت: اگر کسی متقاضی استفاده از خدمات بخش خصوصی باشد باید ارزیابی وسع شود و یا بنابرخوداظهاری سرانه مصوب یک سال را پرداخت کند.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران افزود: همچنین افراد در صورت اعلام ارزیابی وسع از سوی وزارت رفاه در صورتی که مشمول دهک ۴، ۵ و ۶ باشند، می توانند دفترچه بیمه ایرانیان را با پرداخت ۵٠ درصد دریافت کنند و از این پوشش بیمه ای برای مراجعه به بخش خصوصی هم استفاده کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments