۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲

توضیحات وزارت بهداشت در مورد یک اختلاف آمار

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص اختلاف آمار نمکی و سازمان هواپیمایی کشوری در مورد پرواز‌های مشهد مقدس توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته عنوان کرد در هشت روز گذشته ۱۰۳۲ پرواز به مشهد بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شده است.
بعد از این اظهار نظر،  محمد حسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی با رد آمار نمکی گفت: در ایام مورد اشاره وزیر بهداشت تنها ۴۴۶ پرواز داخلی و بین المللی به مشهد مقدس صورت گرفته است.
کیانوش جهانپور در واکنش به تکذیب آمار وزیر بهداشت توسط سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری به میزان گفت: آمار ارائه شده از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بازدید روز گذشته از استان خراسان رضوی، آماری است که دقیقا توسط استاندار خراسان رضوی به عنوان نماینده دولت و بالاترین مقام اجرایی استان ارائه شده است.
وی تاکید کرد: استاندار خراسان رضوی در قرارگاه استانی مقابله با کرونا در گزارشی این آمار و اعداد را به وزیر بهداشت اعلام کرد و آنچه که وزیر در این رابطه گفت به استناد گزارش استاندار خراسان بود.
جهانپور با بیان اینکه آمار استاندار قطعی و واقعی‌تر از آمار سازمان هواپیمایی کشوری به نظر می‌رسد، بیان کرد: آمار استاندار بیش از دو برابر آن آماری است که سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده و طبیعتاً ملاک وزیر بهداشت گزارش استاندار بوده است.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، افزود: آنچه که مهم است حجم مسافرت‌ها و پرواز‌ها به مشهد مقدس فراتر از آنچه بوده که در پروتکل‌ها و محدودیت‌ها براساس رنگ بندی‌ها و ارزیابی لیست مناطق اعلام شده و قدر مسلم بخشی از دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا در این زمینه نادیده انگاشته شده است.
وی در خاتمه عنوان کرد: متاسفانه علیرغم اینکه بسیاری از نقاط کشور در وضعیت قرمز قرار دارد کمترین نقطه‌ای از آثار اعمال محدودیت‌ها در حد وضعیت قرمز براساس پروتکل‌های مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا مشاهده می‌شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments