۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹

توضیحات استاندار خوزستان در خصوص آخرین وضعیت آبگرفتگی ها و رسیدگی به مناطق آسیب دیده

استاندار خوزستان گفت: در صورت عدم بارندگی مجدد در بندر ماهشهر حداقل تا ۸۰ درصد مشکلات شهر چمران ظرف چند ساعت آینده و حداکثر تا صبح فردا رفع خواهد شد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان با اشاره به ورود توده پرفشار باران زا به استان و در پی آن بارندگیهای اخیر گفت: با ورود توده سودانی طی چند روز اخیر به استان شاهد بارندگیهایی در بخشهای بالا دست استان بودیم که برآورد شده به واسطه این بارشها طی ۵ روز آینده ذخیره آبی سد های استان را به میزان ۳ میلیارد متر مکعب تأمین کند.

وی افزود: پیش از این بارندگی ها ۹.۹ ملیارد متر مکعب ذخایر پشت سدهای ما خالی بوده که با بارندگی های اخیر برآورد شده تا میزان ۳.۲ میلیارد متر مکعب ذخایر سد ها تأمین شود.

استاندار خوزستان گفت: در پایین دست سدها هم شاهد بارندگیهای بسیاری بودیم و با توحه به پیشبینیها، از ابتدا نگران بارندگیها و شرایطی که در مباحث میان حوضه ای پیش خواهد آمد بوده ایم.

وی عنوان کرد: در طول ۲ روز گذشته شهرستان ماهشهر بارشی بیش از صد و هفتاد میلی متر را به خود دیده که با توجه به پیشبینی های بارشی در حدود ۹۵ الی ۱۰۰ میلی متر اداره هواشناسی، شاهد میزان بیشتر بارندگی در این شهرستان بوده ایم.

شریعتی بیان کرد: در شهر ماهشهر مشکل چندانی وجود نداشته اما در شهر چمران و بندر امام خمینی (ره) به دلیل بالا بودن حجم آب و عدم پاسخگویی سیستم ها به این حجم از آب و یا عدم وجود سیستم جمع آوری آب های سطحی با مشکلاتی روبرو شدیم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه به اعزام معاونت عمرانی استانداری و مسئولینی از شرکت آب و فاضلاب استان و سایر دستگاه ها به بندر ماهشهر گفت: با اقدامات جدی صورت گرفته از طرف شرکت پتروشیمی، اداره بندر و همچنین کمک های خوبی که از طرف استان به جهت دفع بهتر آب ها ارسال شد.

وی افزود: طبق آخرین اطلاعات دریافتی، در صورت اینکه طبق پیشبینیهای صورت گرفته شاهد بارندگی مجدد نباشیم حداقل تا ۸۰ درصد مشکلات شهر چمران با اقدامات صورت گرفته ظرف چند ساعت آینده و حداکثر تا صبح فردا رفع خواهد شد و عمده آب های جمع شده دفع خواهد شد.

استاندار خوزستان با اذعان به وجود مشکل جدی در بخش هایی از بندر امام (ره) اظهار کرد: در مناطق شهرک شهید صباغان، بلوکی ها، شهرک مقداد و منطقه نی زار بندر امام (ره) با مشکل جدی تری مواجه هستیم اما امکانات کاملاً بسیج شده و در حال دفع آبها هستیم اما حجم آبهای جمع شده زیاد است و امیدواریم با اقداماتی که در آن مناطق در حال انجام است بتوان مشکلات این مناطق را سریع تر رفع کرد.

وی در پایان گفت: با تمهیداتی که پیشتر انجام شده در سایر شهرستانها مشکل چندانی وجود ندارد و با وجود پراکندگی و حجم بالای بارش آب ها به صورت روان در حال دفع شدن است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x