Thursday 28 May 2020 | پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
بازدید: 35

مخالفت شورای شهر هم مانع تصویب طرح توسعه و ساماندهی مجلس نشد!

عضو شورای شهر تهران گفت: علی‌رغم مخالفت بنده و هاشمی رییس شورای شهر در جلسه طرح توسعه و ساماندهی مجلس در میدان بهارستان بدون رعایت حقوق عمومی شهر و مالکان واقع در محدوده طرح و حریم آن به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت) محمد سالاری در دویست و سیزدهمین جلسه شورای شهر با اشاره به زمینه طرح توسعه مجلس در جلسه روز گذشته شورای عالی شهرسازی و معماری، گفت: علی‌رغم مخالفت بنده و هاشمی رییس شورای شهر در این جلسه طرح توسعه و ساماندهی مجلس در میدان بهارستان بدون رعایت حقوق عمومی شهر و مالکان واقع در محدوده طرح و حریم آن به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه محدوده اجرای طرح توسعه مجلس کاملا مشخص نشده است، اظهار داشت: امکان راستی‌آزمایی ساخت و سازها در اطراف مجلس وجود ندارد و از طرفی هم در مورد ساختمان‌های ساخته شده نیز اصول شهرسازی و معماری رعایت نشده است.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه در بسیاری از کشورهای دنیا ساختمان‌های عمومی و حاکمیتی نماد فاخر معماری کشورها محسوب می‌شوند، گفت: متأسفانه این موضوع در مورد مجلس ایران بی‌توجه مانده و اصول معماری ایرانی_اسلامی که مورد تأکید مقام معظم رهبری هم است در این خصوص رعایت نشده است.

مخالف شورای شهر هم مانع تصویب طرح توسعه و ساماندهی مجلس نشد!

سالاری ادامه داد: ما در مورد خرابی بناهای تاریخی اطراف مجلس بسیار نگران هستیم و نماینده میراث فرهنگی نیز در جلسه روز گذشته روی این موضوع تأکید کرد.

وی با بیان اینکه در توسعه و ساماندهی مجلس پرداخت عوارض ساخت و ساز هم مشخص نیست، تصریح کرد: مجوز انجام ساخت و ساز پس از شعاع ۵۰۰ متری در نظر گرفته شده نیز قابل بررسی نیست به همین دلیل نمی دانیم که ساختمان مرکزی مجلس در نظر گرفته شده است یا اطراف آن، بنابراین بسیاری از شهروندان در آن محدوده برای ساخت و ساز بلاتکلیف خواهند بود که از شهرداری درخواست داریم هر چه سریع‌تر رویکرد مناسبی در این زمینه اتخاذ کند.

عضو شورای شهر تهران در ادامه به عملکرد شوای عالی شهرسازی و معماری اشاره کرد و افزود: در حالی که هنگام ساخت و ساز، تامین پارکینگ و پرداخت عوارض برای آحاد مردم تهران الزامی است این موضوع در مورد ساختمان جدید پلاسکو مدنظر قرار نگرفته است.

سالاری با تاکید بر اینکه قرار بود ساختمان جدید پلاسکو با رعایت کامل استانداردها ساخته شود، گفت: اما شورای عالی شهرسازی و معماری به موضوع تأمین پارکینگ برای پلاسکو بی‌توجه بوده است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of