۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس:

توسعه صنایع پتروشیمی وابستگی به نفت را کاهش می دهد

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی گفت: صنایع پتروشیمی یکی از مزیت های کشور ماست و با توسعه آن وابستگی به نفت و همچنین ارزآوری با سهولت بیشتری انجام خواهد شد.

محمدرضا صباغیان، نماینده مردم مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و مهاباد در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ در باره ضرورت توسعه صنایع پتروشیمی اظهار کرد: هر چه بتونیم جلوی صادرات نفت خام را بگیریم و بیشتر به پالایشگاه ها و پتروشیمی بپردازیم هم از لحاظ اقتصاد مقاومتی و هم از لحاظ درآمد پایدار در شرایط بهتری قرار خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: از طرفی با این اقدام ارزش افزوده بیشتری هم در اختیار کشور قرار می گیرد و صادرات بیشتری نیز انجام خواهد شد.

صباغیان تصریح کرد: بنابراین سمت و سوی ما باید توجه به صنایع پتروشیمی باشد و یکی از مصوباتی هم که در اصلاح ساختار بودجه به آن توجه کردیم هم همین بود که باید به پتروشیمی و پالایشگاه های داخلی توجه بیشتری داشته باشیم.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی درباره نقش صنایع پتروشیمی در تامین منابع ارزی مورد نیاز کشور گفت: به هر حال صنایع پتروشیمی از حمله صنایع ارزآور کشور محسوب می شود که از دایره تحریم ها خارج است یا محدودیت کمتری دارد و به همین دلیل هم قابلیت صادرات و ارزآوری خوبی دارد.

وی توسعه این صنایع را نیاز کشور دانست و اظهار کرد: اگر توسعه این صنایع به اندازه کافی اتفاق افتاده بود که نیازی به صادرات نفت نداشتیم و وابسته به نفت نبودیم و همینکه هنوز وابسته به نفت هستیم به همین دلیل است.

خبرنگار: سید علیرضا ریاض

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments