۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶
امانی در گفت‌وگو با خبرگزاری سلامت مطرح کرد؛

توسعه حمل و نقل عمومی از محل زون‌های TOD

رییس کمیته تی او دی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حوزه مدیریت شهری، شهرداری تهران را موظف کرده‌ایم طرح‌ تفصیلی را بر اساس رویکرد TOD مورد بازنگری قرار دهد.

شهربانو امانی رییس کمیته تی او دی شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری سلامت در پاسخ به آخرین وضعیت طرح تی او دی بیان کرد: TOD یک طرح نیست بلکه یک رویکرد و در عین حال یک ضرورت است.

وی با بیان اینکه هیچ راه جایگزینی به جز اجرای TOD برای تهران وجود ندارد، گفت: با تصویب سند جامع توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی (TOD) در سال ۱۳۹۶ در شورای عالی معماری و شهرسازی و بر اساس ابلاغیه معاون وقت معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی در این سال، تمامی طرح‌های توسعه شهری در کشور باید بر اساس اصول TOD  تهیه شوند.

رییس کمیته تی او دی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: در حوزه مدیریت شهری نیز ما شهرداری را موظف کرده‌ایم طرح‌ تفصیلی را بر اساس رویکرد TOD مورد بازنگری قرار دهد.

ارزیابی زون‌های TOD

امانی تصریح کرد: همچنین همزمان منابع جدیدی برای توسعه حمل و نقل عمومی از محل زون‌های TOD در بودجه سالیانه پیش‌بینی کرده‌ایم.کادر شهرداری را آموزش دادیم و سامانه‌ای را طراحی کردیم که به طور مستمر زون‌های TOD را در شهر مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

وی افزود: پیاده‌سازی TOD در شهر نیاز به برنامه‌ریزی بلندمدت دارد و امیدواریم نتیجه این ریل‌گذاری را در آینده شاهد باشیم.

خبرنگار: مینا افسریان

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments