۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۶
عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری:

توزیع قطره چکانی واکسن کرونا برای کادر درمان راهگشا نیست

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: توزیع قطره چکانی و بسیار کند واکسن کرونا برای کادر درمان از مشکلات این روزهاست. این روش راهگشا نیست. علی رغم وعده های داده شده، شاهد سوء مدیریت در این حوزه هستیم و با گذشت زمان طولانی همچنان بخش کوچکی از کادر درمان واکسن دریافت کرده اند.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پرستاری،اسماعیل صفری نژاد با انتقاد از سوء مدیریت در حوزه کنترل بیماری کرونا و آزاد بودن سفرهای نوروزی افزود:  افزایش افسار گسیخته شمار مبتلایان و مراجعات به بیمارستانها و پیک چهارم کرونا در شرایطی در حال اوج گیری است که شاهد آسیب و خستگی مفرط جامعه پرستاری هستیم.

وی گفت: جامعه پرستاری بیش از یک سال است که به صورت شبانه روزی با بحران کرونا رو به روست. در این راه ۸۰ هزار پرستار به این بیماری دچار و شماری از بهترین نیروهای خود را از دست داده است و بار کاری سنگینی را با پذیرش بیش از ظرفیت بیمارستانها تحمل کرده است.

عضو شورای عالی نظام پرستاری درباره تبدیل وضعیت پرستاران قراردادی و جذب نیروی جدید گفت: در شرایط حاضر شاهد آن هستیم که صرفا با سیاست تمدید طرح پرستاران، اقدام به جبران کمبود نیروی انسانی مورد نیاز می کنند که با شرایط حال حاضر بیمارستانها و مراجعات فزاینده بیماران و ابتلا پرستاران به بیماری؛ طبیعتا مشکل کمبود نیروی پرستار با این سیاست برطرف نخواهد شد.

عضو شورای عالی نظام پرستاری خاطرنشان کرد: از زحمات شبانه روزی کادر درمان که صادقانه و با مشکلات فراوان در حال ارائه خدمات درمانی به بیماران هستند تشکر و قدردانی می کنیم. همچنین از مردم درخواست داریم، تا با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی به کنترل هر چه سریعتر پیک چهارم بیماری کرونا کمک کنند و قدری از بار کاری مراکز درمانی و پرستاران بکاهند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x