۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۳
رئیس حوزه ریاست هلال‌احمر خبر داد:

توزیع ده‌ها هزار ماسک فیلتردار در بین دانشگاه های علوم پزشکی

رئیس حوزه ریاست جمعیت هلال احمر از آغاز توزیع ده‌ها هزار ماسک فیلتر دار در بین دانشگاه های علوم پزشکی استان‌های با وضعیت قرمز کرونا در راستای کمک به وزارت بهداشت و کنترل اپیدمی کرونا خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر مهرزادی با اشاره به تلاش هدفمند و برنامه ریزی شده جمعیت هلال احمر در مبارزه با کرونا، همگام و همراه وزارت بهداشت از نخستین روزهای شیوع اپیدمی گفت: بنا بر دستور صریح دکتر کریم همتی رئیس جمعیت، مجموعه درمانی و امدادرسانی هلال احمر کشور با تمام ظرفیت و قوای خود به یاری وزارت بهداشت و سایر مجموعه های عمل کننده در موضوع ویروس کرونا شتافت و در زمینه غربالگری، تشخیص، ارجاع، تهیه وتوزیع مواد دارویی مورد نیاز و همچنین اختصاص بخشی از اماکن و بیمارستان‌های درمانی هلال احمر به بستری و درمان بیماران کرونایی، اقدامات فوری را آغاز کرد.

رئیس حوزه ریاست هلال احمر با تاکید بر غیرقابل پیش بینی بودن عملکرد و رفتار ویروس کرونا گفت: ضرورت دارد همه سازمان‌ها، نهادها و حتی NGOها نقش پررنگتری در کنار وزارت بهداشت در مبارزه با اپیدمی بر عهده گیرند چرا که باور دارم جز با کار تیمی و هماهنگ و همچنین توسعه مسئولیت اجتماعی در کل جامعه، نخواهیم توانست بر مشکل غلبه کنیم.

دکتر مهرزادی افزود: با همین نگاه و فلسفه است که هلال احمر با بهره گیری از حداکثر ظرفیت خود و از آغازین روزهای شیوع ویروس به میدان آمده و اتفاقا منشأ خدمات موثری نیز بوده است.

وی گفت از دیگر برنامه های هلال احمر توزیع وسایل بهداشتی پیشگیری کننده است که در همین راستا توزیع دهها هزار ماسک فیلتر دار در بین دانشگاه های علوم پزشکی در استانهای با وضعیت قرمز کرونا آغاز شده است و امیدواریم بتوانیم در کوتاه مدت این خدمات را در همه کشور ارائه دهیم.

رئیس حوزه ریاست  هلال احمر در پایان گفت: لازم می‌بینم از کلیه اعضای کادر درمانی، امدادگران، نجاتگران، داوطلبان و سایر نیروهای خدوم و زحمت کش جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران که طی این مدت خالطانه و صادقانه دوشادوش کادر درمان وزارت بهداشت، در خدمت رسانی به مردم، پیشگیری، غربالگری و درمان بیماران مبتلا به کرونا تلاش کرده اند، تشکر و قدردانی کنم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments