۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴
نامه رئیس کل سازمان نظام پرستاری به دکتر نوبخت؛

توجه سازمان برنامه و بودجه به خواسته های پرستاران کارساز است

رئیس سازمان نظام پرستاری طی نامه ای به محمد باقر نوبخت نوشت: توجه سازمان برنامه و بودجه به پیگیری های شبانه روزی نظام پرستاری و رسیدگی به خواسته های پرستاران کارساز است.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، محمد میرزابیگی در این نامه که به امضای رئیس و اعضای شورای عالی نظام پرستاری هم رسیده است ضمن قدردانی از همکاری دکتر نوبخت در رسیدگی به خواسته های پرستاران همچنین از رئیس سازمان برنامه و بودجه خواست تا زمینه برخورداری مردم از خدمت مراقبتی پرستاران در فضاهای غیربیمارستانی نیز فراهم شود.

متن کامل نامه رئیس کل سازمان نظام پرستاری به محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه به این شرح است:

جناب آقای دکتر نوبخت

معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه

با سلام و تحیت

با احترام و عرض خدا قوت، خدمت حضرت عالی و همکاران دلسوز و پرتلاش شما به جهت تلاش و تدبیر در شرایط سخت و خاص اقتصادی که هم در محاصره اقتصادی و تحریم‌ های ظالمانه استکبار جهانی بوده و هم درگیر ویروس منحوس کرونا هستیم. با این وجود، شرایط ویژه نظام سلامت کشور درامر بهداشت، درمان، مراقبت و… تدابیر خاص مدیریتی خود را می طلبد که بحمدالله شواهد و قراین عملی حاکی از مجاهدتهای گسترده جناب عالی و سایر دلسوزان کشور است.

به استحضار می رساند جامعه بزرگ، جان برکف، ایثارگر و خدوم پرستاری کشور که در طول پنج ماه گذشته به دلایل پیشگفت به عنوان پیشقراولان و مدافعان خط مقدم نظام سلامت متحمل فشارهای بسیار سخت و طاقت فرسایی در جهت مقابله با ویروس منحوس کرونا شده اند، در این بین برخی از جسورترین وعزیزترین همکاران مجاهد خود را در راه خدمت به مردم از دست دادند و بسیاری نیز خود، مبتلا شده اند و بازهم فشار کاری، روحی وروانی زیادی را، به علت کمبودها از جمله کمبود نیروی انسانی درحدی تحمل کرده اند که آنها را حقیقتا فرسوده کرده است و این موضوع عاجلا نیاز به مداخله و تسریع در تامین نیروی تازه نفس و تامین شرایط انگیزشی، معنوی، معیشتی پرستاران شاغل دارند.

به لطف خدا در این بین نگاه و رویکرد مثبت و حمایت های جناب عالی، اعم از توجه به نظرات کارشناسی این سازمان، وقت گذاری و گرفتن تصمیمات به موقع، بسیار کارساز بود، بر این اساس اعضای شورای عالی و مسئولان سازمان نظام پرستاری کشور به نمایندگی از جامعه بزرگ پرستاری بر خود لازم می دانند به خاطر پاسخ حضرت عالی به پیگیری های شبانه روزی این سازمان و تصمیمات و اقداماتی که جناب عالی به عنوان رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، مژده  تحقق و خبرهای خوش آنها را تا کنون اعلام فرموده اید ، تشکر ویژه کنند.

این دستاوردهای مهم را از جمله:

۱-موافقت با استخدام نیروی پرستار تا حصول استاندارد قابل قبول کشورمان

۲- موافقت با تغییر وضعیت نیروهای شرکتی، قراردادی و…

۳- اعمال مزایای فصل دهم قانون خدمات کشوری

۴- موافقت با پرداخت فوق العاده ویژه به پرستاران

۵- تسری مزایای فصل دهم یا معادل آن به نیروهای شرکتی پرستار

۶- تامین هزار میلیارد تومان برای پرداخت معوقات کارانه

۷- تامین منابع پاداش بازنشستگان و…

را ارج نهاده و نه تنها قدردان بلکه اولا: درخواست دارد تا حصول نتیجه وعملیاتی شدن آنها همچنان تاکید، تسریع و نظارت شود تا کامل و دقیق اجراشود.

ثانیا: این دستاوردها را به مثابه فصل نوینی از گشایش در امر مراقبتهای پرستاری برای مردم عزیز می داند و امیدواراست اکنون که به لطف خداوند با کار کارشناسی و تعامل گسترده، درک متقابل و صحیح پرستاران و مسئولان از یکدیگر به وجود آمده، با تعریف هدف مشترک یعنی: « تامین مراقبتهای پرستاری علمی، ایمن، پاسخگو و در دسترس آحاد مردم آن هم با کیفیت بالاتر و قیمت پایین تراز وضع موجود» به گونه ای جلو برویم که به ویژه در دوران پسا کرونا، مردم عزیزمان در کمال رضایتمندی در فضاهای غیربیمارستانی نیز امکان برخورداری از این گونه مراقبت های پرستاری را داشته باشند و پرستاران محترم نیز درنظام سلامت کشور بیش از پیش احساس دلبستگی وهویت کنند. ان شاء الله

از خداوند متعال؛ سلامت، سرافرازی و توفیقات روزافزون جناب عالی و سایر دلسوزان نظام و ‌کشورمان را خواستاریم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of