۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش:

توافقنامه همکاری‌های نظامی‌کشورهای حوزه خزر امضا شد

توافقنامه همکاری‌های نظامی‌پنج کشور حوزه خزر با حضور امیردریادار حسین خانزادی و دیگر فرماندهان نیروی دریایی حوزه خزر در سنت پترزبورگ روسیه امضا شد.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، همکاری‌های امنیتی، آموزشی، فنی و امداد و نجات دریایی از مهم‌ترین بندهای این موافقتنامه است.

گفتنی است، فرمانده نیروی دریایی ارتش کشورمان همزمان با حضور در نشست فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حوزه خزر در روسیه، جداگانه با فرماندهان نیروی دریایی روسیه، جمهوری آذربایجان و قزاقستان دیدار کرد.

امیر دریادار خانزادی پیش تر درباره محورهای مهم این موافقتنامه گفته بود: همکاری‌های امنیتی، آموزشی، فنی و موضوع امداد و نجات دریایی از مهم‌ترین بندهای این موافقتنامه است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین به برگزاری رزمایش مشترک دریایی ایران و روسیه در آینده‌ای نزدیک اشاره و تصریح کرد: وقتی دو یا چند کشور رزمایش نظامی‌برگزار میکنند، به آن معناست که سطح وسیعی از توافق و همکاری بین آنها ایجاد شده است.

وی بالابردن آمادگی رزمی‌و دستیابی به امنیت جمعی در مناطقی مشخص را هدف برگزاری این رزمایش عنوان کرد و گفت: هماهنگی و توافق برای برگزاری رزمایش دریایی ایران و روسیه از قبل انجام شده و امیدواریم تا پایان سال این رزمایش در منطقه اقیانوس هند برگزار شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x