Thursday 2 April 2020 | پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
بازدید: 36

تهی شدن انتخابات از جریان رقیب یعنی هدایت جریان‌های سالم سیاسی در مسیر ناسالم

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: جریاناتی که ادعای جوان‌گرایی دارند بسیارخطرناک‌تر از جریان دولت احمدی‌نژاد است و برای اینکه خودشان را مطرح کنند حاضر هستند قیصریه‌ای را به آتش بکشند.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، جهانبخش خانجانی در خصوص ردصلاحیت اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس یازدهم با بیان اینکه این امر بدیهی است و نمی‌توان در حال حاضر در مورد آن قضاوت کرد، گفت: اما آنچه که از نتایج نظرات برمی‌آید نشان‌دهنده یک انتخاب هدایت‌شده است، یعنی اینکه افرادی از حوزه انتخابیه خود فقط از یک جریان سیاسی خاص تائید شده و سایر اصلاح‌طلبان و اصولگرایان معقول ردصلاحیت شدند.

وی گفت: برخی از افراد کسانی هستند که همکاران آن‌ها دارای پرونده‌های بسیار سنگینی هستند بنابراین دامن آن‌ها را خواهد گرفت که این‌ها تأیید صلاحیت شده‌اند و این‌ها نکاتی است که یک مقدار مسیر داوری را دچار اختلال می‌کند.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی افزود: تهی شدن از جریان رقیب یعنی هدایت جریان‌های سالم سیاسی در مسیر ناسالم و رها کردن گروه‌های همراه.

خانجانی با اشاره به اینکه به نظر می‌رسد شورای نگهبان و هیات‌های نظارت و جریان‌های هدایت‌کننده این نهادها یک خطای استراتژیک را مرتکب شده‌اند، گفت: با این کار هم اشتیاق مردم به حضور در پای صندوق‌های رأی را کاهش دادند و هم منویات و آرمان‌های انقلاب را زیر پا گذاشتند و هم مسیری را برای سوءاستفاده دشمنان کشور و نظام فراهم کردند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: وقتی به مهم‌ترین جریان‌های سیاسی مجال رقابت نمی‌دهیم و همه بدون استثناء رد صلاحیت می‌شوند این نشان‌دهنده این است که برخی از رأی‌آوری جریان خودشان ناامید بوده‌اند این زیان‌هایی در پی دارد که هم در کوتاه‌مدت دامن کشور را می‌گیرد و هم در بلندمدت و این‌ یک خطای استراتژیک است و بعید است که این رویه اصلاح شود.

وی با اشاره به اینکه شورای محترم نگهبان هم به فرمایشات مقام معظم رهبری جامه عمل نپوشانده و هم تذکرات تاریخی امام را نادیده گرفته است، گفت: با این نتایج خود دوستان در مسیر شماتت مردمی قرار خواهند گرفت.

این عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: برخی از افرادی که تأیید شده‌اند عمدتاً جریان ضدتوسعه، پیشرفت و جریانات محافظه‌کار، رادیکال و تندخویی هستند که می‌توانند کشور را در آستانه تنش درونی و بیرونی قرار بدهند.

خانجانی در خصوص اینکه بسیاری از این افراد سابقه کار عملیاتی ندارند آیا می‌توانند در قانون‌‌نویسی موفق عمل کنند، گفت: یک سابقه‌ای از دوران آقای احمدی‌نژاد داشته‌ایم که همین جریانات او را معجزه هزاره سوم نامیدند و در حال حاضر هم برخی از این افراد در لیست جریانات اصولگرایان حضور دارند که یک هم‌پیمانی نهفته بین جریان اصولگرای تندخو و این جریانات وجود دارد.

وی در ادامه افزود: این‌ها در سال ۸۸ با همین رویکرد انقلابی‌گری وارد شدند و از ادبیات کهن مذهبی و دینی و مزایای فکری و فرهنگی مرجعیت هم استفاده کردند و دیدیم که کشور را به سمت قهقرا و جنگ و یک تحریم جهانی پیش بردند که این جریان حتی از آن‌ها هم خطرناک‌تر است یعنی این جریاناتی که ادعای جوان‌گرایی دارند بسیارخطرناک‌تر از جریان دولت احمدی‌نژاد است و برای اینکه خودشان را مطرح کنند حاضر هستند قیصریه‌ای را به آتش بکشند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: امیدوارم تا زمان باقی است بزرگان نظام اجازه ندهند که چنین اتفاقی بیفتد اگرچه جریان اصلاح‌طلبی و اصولگرای معقول به دلیل اینکه ریشه در بدنه اجتماعی جامعه دارند به‌زودی خودش را بازیابی می‌کنند چه در مجلس باشد و چه نباشد نقش هدایت‌گری خودش را دارد و مردم هم علیرغم همه ضعف‌ها و خطاهایی که از دولتمردان دیده‌اند و علیرغم همه مشقاتی که وجود داشته است نوع تفکر اصلاح‌طلبی را برای آینده کشور مفید می‌دانند؛ چرا که تفکر اصلاح‌طلبی یک تفکر سازنده، توسعه‌گرا و رو به آبادانی ایران است و تفکر نشاط‌آفرین و در عین‌حال رشدگرا است و این جریان طبیعتاً اگر حتی با تمام ابزارهای خود از حضور اصلاح‌طلبان در نهادهای قدرت و مجلس جلوگیری کند طبیعتاً باز هم این‌ها همچنان در دل مردم هستند و به دلیل انطباق و پوشش فکری مردم با این جریانات می‌توانند تأثیرگذار باشند و این خیال خامی است که فکر می‌کنند با هدایت‌گری ساماندهی شده بتوانند مردم را از تأثیرگذاری دور کند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of