۱۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹

تهدید فدراسیون فوتبال به صادر نکردن مجوز حرفه‌ای استقلال و پرسپولیس

عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای می‌گوید به علت وجود مشکلات مالیاتی، هنوز اعضای هیات مدیره و مدیرعامل استقلال و پرسپولیس به سازمان ثبت شرکت‌ها معرفی نشده‌اند.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، کاظم اولیایی با اشاره به مشکل حقوقی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس گفت: مشکلی حقوقی این تیم‌ها فراتر از مشکل مالی است و باید آن را به طور جدی دنبال کرد. اگر بحث حقوقی به درستی انجام شود، بحث مالی تیم‌ها هم قابل حل شدن است. باشگاه‌های ما از نظر حقوقی، تعریف واقعی ندارند و این موضوع گرفتاری بیشتری است.

وی ادامه داد: مجمع و هیات مدیره باشگاه‌ها موظف هستند درباره وضعیت حقوقی اقدام کنند. وضعیت حقوقی این تیم‌ها چند سال قبل انجام شده و به علت وجود مشکلات مالیاتی، هیات مدیره و مدیرعامل فعلی در سازمان ثبت شرکت‌ها معرفی نشده‌اند.

عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: وزارت‌خانه به عنوان مجمع و اعضای هیات مدیره به عنوان مسئول باید تعریف حقوقی را حل کنند. به خاطر به روز نشدن وضعیت باشگاه‌ها در سازمان ثبت شرکت‌ها، افراد دیگری به جای مسئولان حقوقی این باشگاه‌ها ممنوع الخروج شده و حساب‌های بانکی‌آن‌ها بسته شده است.

اولیایی با بیان اینکه امضای قراردادها و مدارک رسمی‌این باشگاه‌ها توسط کسانی انجام می‌شود که در قانون به رسمیت شناخته نشده‌اند، گفت: این مسائل به عهده کسی است که در سازمان ثبت شرکت‌ها به عنوان مدیرعامل و اعضای هیات مدیره معرفی شدند. در حال حاضر گرشاسبی به عنوان مدیرعامل پرسپولیس در سازمان ثبت شرکت‌ها معرفی شده است.

وی با تاکید بر اینکه کمیته‌های صدور مجوز حرفه‌ای همانند دوره‌های گذشته با تیم‌ها و باشگاه‌ها مماشات نخواهند کرد، افزود: اگر ما هم لاپوشانی کنیم، این موضوع مانند سرطان باقی می‌ماند و به قانقاریا تبدیل می‌شود. چرا باید گرشاسبی مدیرعامل پرسپولیس باشد؟ نه تنها استقلال و پرسپولیس بلکه در لیگ یک و دو هم وضعیت به همین منوال است.

عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: اکنون گرشاسبی ممنوع الخروج شده و حساب‌هایش را توقیف کردند. او چند روز قبل این موضوع را در جلسه کمیته بدوی اعلام کرد. چون تیم‌ها مشکل مالیاتی دارند و برای تغییر نام مدیرعامل و اعضای هیات مدیره باید تسویه حساب صورت گیرد، به سمت این موضوع نمی‌روند. تا وقتی که مریضی را نشناسیم و درمان قطعی نکنیم، مشکل درست نمی‌شود.

اولیایی در واکنش به این سوال که با ثبت تغییرات اعضای هیات مدیره تیم‌ها، مدیران در قبال بدهی‌های بعد از خود پاسخگو خواهند بود، گفت: در این شرایط مدیران بیشتر به فکر می‌شوند و مدیری که مسئولیت می‌پذیرد، می‌داند چه کاری می‌کند.

وی درباره مدت زمان رسیدگی به پرونده تیم‌ها در کمیته صدور مجوز حرفه‌ای گفت: باید تا ۱۴ شهریور گزارش مالی باشگاه‌ها به دپارتمان صدور مجوز حرفه‌ای ارائه شود.بعد از ارائه گزارش، تعیین تکلیف تیم‌ها انجام می‌شود. بعد از رسیدگی دپارتمان و انجام کارشناسی، کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای نظر خود را ارائه می‌دهد. اگر تیمی‌مشکل داشت و شرایطش با مقررات منطبق نبود، کمیته استیناف به بررسی می‌پردازد. این پروسه تا شروع فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا ادامه دارد که در مجموع دو تا سه ماه به طول می‌انجامد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments