۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷

تنها ۴۰ درصد از افرادی که به ترامپ رای دادند می‌خواهند واکسینه شوند!

کمتر از 40 درصد رای دهندگان ترامپ خواهان واکسن ویروس کرونا هستند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، کمتر از ۴۰ درصد رای دهندگان ترامپ خواهان واکسن ویروس کرونا هستند.

رای ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ یک فرد بزرگترین شاخص را در مورد اینکه آیا آن‌ها واکسن ویروس کرونا می‌خواهند یا خیر را اثبات می‌کند.

نظرسنجی NPR / PBS Newshour / Marist که روز سه شنبه برگزار شد، افرادی که از رئیس جمهور منتخب جو بایدن در ماه نوامبر حمایت کردند، اکثراً موافق دریافت واکسن COVID-19 هستند، ۷۹ درصد اظهار داشتند که این واکسن را می‌خواهند و ۴ درصد اظهار داشتند که این واکسن را دریافت کرده‌اند.

در همین حال تنها ۳۹ درصد از رای دهندگان که از رئیس جمهور ترامپ حمایت می‌کردند می گویند که واکسن می‌خواهند و ۴ درصد مشابه آن را قبلاً دریافت کرده‌اند.

رای دهنگان ترامپ اکثرا کسانی هستند که واکسن نمی‌خواهند!

خبرگزاری‌ای از بزرگسالان پرسید که آیا واکسن COVID-19 در دسترس آن‌ها قرار گرفته است یا خیر. حمایت از دریافت واکسن بر اساس خطوط حزب تقسیم شده است، به طوری که ۷۵ درصد دموکرات‌ها گفته‌اند که واکسن می‌خواهند اما تنها ۴۳ درصد جمهوری خواهان این حرف را می‌زنند. مردان دموکرات به احتمال زیاد از نظر جمعیتی، نژاد، منطقه، درآمد، تحصیلات، سن یا نسل واکسن را با احتمال ۸۵ درصد می‌خواستند. در همین حال کمترین درصد بزرگسالانی که گفتند واکسن می‌خواهند رای دهندگان ترامپ بودند.

طرفداران ترامپ و واکسن کروناویروس

همچنین در میان گروه‌هایی که درصد پایینی از حمایت از واکسن داشتند ژنرال Xers وجود داشت. این نظرسنجی نشان داد فقط ۴۹ درصد آمریکایی‌های ۴۰ تا ۵۵ سال واکسن می‌خواهند. خانم‌های جمهوری خواه و افرادی که در شهرهای کوچک زندگی می‌کنند به ترتیب ۴۱ و ۵۱ درصد اظهار داشتند که این واکسن را نمی‌خواهند. ترامپ تاکنون به طور علنی نگفته است که آیا واکسنیه شده است یا خیر، اما جدی بودن ویروس را در یک سال گذشته نادیده گرفته است.

ماریست ۱۱۱۷ بزرگسال آمریکایی را از ۱۱ تا ۱۳ ژانویه از طریق تلفن ثابت و تلفن همراه با خطای ۳.۵ درصد مورد بررسی قرار داد.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

 

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments