Sunday 23 February 2020 | یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
بازدید: 80

تنها پل تاریخی منطقه کن دچار آسیب شده است

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در منطقه کَن تنها پل تاریخی آن به ثبت ملی رسیده است، گفت: متاسفانه در سیل اخیر این پل آسیب دیده و می‌بایست برای مرمت آن از سوی شهرداری منطقه پنج اقدامی عاجل صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، احمد مسجدجامعی در صد و پنجاه و نهمین جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه جنبش مشروطه از تهران شروع شد و درست نیست که هیچ فضایی برای این اتفاق مهم نداشته باشیم، اظهار داشت: در همه شهرها به جز شهر تهران خانه مشروطه داریم. قرار بود خانه مدرس تملک شود و اعتباراتی نیز برای خرید آن در نظر گرفته شده بود اما صرف خرید خانه نصیرالدوله شد.

وی با تاکید بر اینکه تملک خانه بهبهانی مورد توجه قرار نگرفته است، گفت: خانه بهبهانی اولین فردی بود که در موضوع مشروطه ترور شد اما به دلیل عدم تملک خانه‌اش بخشی از آن تخریب شد.

عضو شورای شهر تهران در ادامه با بیان اینکه در شورای شهر چهارم بالاخره منزل مدرس تملک شد، تصریح کرد: آن زمان خانه شیخ فضل‌الله نوری که در همان نزدیکی بود، بلاتکلیف ماند.

مسجدجامعی با تاکید بر اینکه خانه مشیرالدوله یا همان پیرنیا با هزار و ۸۰۰ متر مساحت در اختیار نهادهای خاص است، افزود: این خانه قابلیت اینکه به عنوان خانه مشروطه نام‌گذاری شود،دارد.

وی یادآور شد: سند اول و اساسنامه مشروطه در این خانه نوشته شده و بهتر است این خانه تملک شود.

عضو شورای شهر تهران به موضوع مرمت میدان حسن آباد اشاره کرد و گفت: مجسمه بزرگ ملک المتکلمین در این میدان قرار داشت اما به پارک شهر منتقل شده و حالا می‌گویند گم شده است. باید دستوری عاجل در خصوص پیگیری این موضوع داده شود.

مسجدجامعی با اشاره به اینکه در منطقه کَن تنها پل تاریخی آن به ثبت ملی رسیده است، تصریح کرد: متاسفانه در سیل اخیر این پل آسیب دیده و می‌بایست برای مرمت آن از سوی شهرداری منطقه پنج اقدامی عاجل صورت گیرد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of