۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵
مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ايران خبر داد:

تمدید اعتبار دفترچه های بیمه سلامت تا یکم فروردین ١۴٠٠

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ايران از تمديد اعتبار دفترچه هاي بيمه شدگان اين سازمان تا يكم فرودين ماه ١٤٠٠ به دليل جلوگيري از شيوع بيماري كرونا خبر داد.

به گزارش  گروه بهداشت ودرمان خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا، دکتر داود حاج قاسمعلی بیان کرد: دفترچه بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت ایران که تاریخ اعتبارشان از ابتدای سال ٩٩ به اتمام رسیده به مدت ۶ ماه تا یکم فرودین ١۴٠٠ تمدید شده تا کسانی که برگه سفید دارند نیازی نباشد که برای تمدید به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: به تمامی موسسات درمانی اعلام شده که تمامی دفترچه های بیمه سلامت تا مدت زمان اعلام شده حتی برای دریافت خدمات معمولی غیرالکترونیک دارای اعتبار بوده و قابل پذیرش هستند.

وی با اشاره به اینکه دفترچه حدود ۶ میلیون نفر در کشور تاکنون تمدید اعتبار شده است، گفت: با این اقدام مراجعات بیمه شدگان به دفاتر پشخوان کاهش قابل توجهی یافته است.

حاج قاسمعلی ادامه داد: هر ماه حدود یک میلیون چاپ دفترچه در دفاتر پیشخوان صورت می گیرد که این موضوع به دلیل تمدید اعتبار سیستمی نسبت به قبل کمتر شده است.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت با شماره گیری #١۶۶۶* می توانند کد ملی خود را وارد کنند و نسبت به تمدید اعتبار دفترچه خود اطمینان حاصل کنند و موسسات درمانی نیز با همین اقدام می توانند نسبت به پذیرش بیمه شدگان سازمان اقدام کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x