۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵
واکنش وزیر علوم به احتمال تعویق کنکور سراسری و آزمون ارشد؛

تمامی برنامه‌های ما تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه داوطلبان آزمون‌های کارشناسی ارشد و کنکور سراسری نباید تحت تاثیر جو غیرواقعی تعویق این آزمون‌ها که طی روزهای اخیر از سوی برخی سایت‌ها و در فضای مجازی مطرح شده، قرار گیرند، گفت: برنامه برگزاری این آزمون‌ها را بر اساس زمان‌بندی اعلام شده اجرایی خواهیم کرد مگر اینکه دستوری مبنی بر توقف برگزاری آزمون‌های ملی از سوی ستاد مقابله با کرونا صادر شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم،  دکتر منصور غلامی درخصوص امکان تعویق آزمون‌های ارشد و سراسری به دلیل شیوع کرونا ویروس اظهار کرد: تمامی برنامه‌های ما تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است و طبق قانون وظیفه داریم برنامه‌های اجرایی خودمان را انجام بدهیم؛ بر این اساس آزمون‌های پیش رو اعم از آزمون کارشناسی ارشد و کنکور سراسری به موقع برگزار خواهند شد.
وی در ادامه تصریح کرد: تنها زمانی آزمون‌های ملی ما لغو خواهند شد که ستاد ملی مقابله با کرونا دستوری برای این اقدام صادر کند. حتی سال گذشته نیز احتمال برگزاری کنکور در موعد مقرر ۵۰ درصد بود ولی خوشبختانه این آزمون در همان تاریخ اعلام شده برگزار شد و هیچ نگرانی هم پیش نیامد.
وزیر علوم یادآور شد: برای امسال نیز اگر ستاد ملی مقابله با کرونا الزامی برای توقف برگزاری آزمون ها ایجاد نکند این آزمون‌ها را به خوبی برگزار خواهیم کرد و مراقب سلامت داوطلبان نیز هستیم.
دکتر غلامی تاکید کرد: آزمون‌های مذکور در فضا و فاصله‌های مشخص برگزار می‌شود ضمن اینکه ما تجربه خوبی از برگزاری این آزمون‌ها در سال گذشته نیز داریم و هیچ نگرانی برای برگزاری سالم آزمون‌های ارشد و سراسری نداریم و امیدواریم شرایط طوری نباشد که ستاد کرونا مانع برگزاری این آزمون‌ها شود.
وزیر علوم خاطرنشان کرد: متاسفانه شرایط در سال گذشته نیز به گونه‌ای بود که برخی از داوطلبان آزمون‌های مختلف در مواقعی از سال تحت تاثیر یک جوی که ممکن است واقعی نباشد و تاثیری هم نداشته باشد قرار گرفتند، لذا ممکن بود آنگونه که باید و به خوبی درس خود را نخواندند و دچار مشکلاتی شدند؛ بنابراین داطلبان امسال باید مراقبت کنند و تحت تاثیر این شرایط قرار نگیرند و ما نیز از باب مراقب از سلامت آنها تلاش زیادی خواهیم کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments