۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
کارشناس سازمان هواشناسی:

تلاطم و طوفان در دریای جنوب ایران/وزش باد شدید در نوار شرقی

کارشناس سازمان هواشناسی از وزش بادهای شدید برای ۲۴ ساعت آینده در نوار شرقی کشور خبر داد و گفت: از اواسط هفته در شهرهای صنعتی و پرجمعیت، غلظت آلاینده‌های جوی افزایش می‌یابد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،  فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی تازه‌ترین وضعیت جوی کشور را برای امروز چهارم بهمن و روزهای آتی، اعلام کرد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز در ایستگاه سراب دمای کمینه ۳۰ درجه زیر صفر، ورزقان و چالدران ۲۵ درجه زیرصفر، خلخال و اردبیل ۲۴ درجه زیرصفر شد که این شهرها به ترتیب ایستگاه‌های جزو ایستگاه‌های سرد کشور بودند. این در حالی است که در چابهار بیشینه دما ۲۸ درجه بالای صفر رسید.

گودرزی ادامه داد: تحلیل نقشه‌ها نشان می‌دهد در بیشتر مناطق کشور، آسمانی صاف همراه با افزایش نسبی دما رخ می‌دهد و این شرایط سبب می‌شود تا از اواسط هفته در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا را داشته باشیم.

وی توضیح داد: برای امروز شرق خلیج‌فارس، تنگه‌هرمز و دریای‌عمان، مواج و متلاطم است. فردا نیز دریای عمان مواج می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: برای ۲۴ آینده برای نوار شرقی کشور به ویژه جنوب خراسان‌جنوبی، شرق سیستان‌و‌بلوچستان، جنوب کرمان، وزش بادهای شدید، پیش‌بینی شده است.

به گفته وی، تهران نیز آسمانی صاف تا کمی ابری دارد و گاهی در طول روز، وزش ملایم باد رخ می‌دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز در ایستگاه مهرآباد دمای کمیته ۴ درجه زیرصفر شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x