۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۶

تلاش همه جانبه امدادگران و داوطلبان برای امدادرسانی به گرفتاران در برف گیلان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: ۲۵۰ نفر از کارکنان و نجاتگران در سطح پایگاهها و شعب و ۲۴۰ داوطلب در سطح خانه های هلال و مساجدو... در ارائه خدمت به گرفتاران در برف همکاری داشتند.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی  هلال احمر استان گیلان؛ سیاوش غلامی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان درباره اقدامات انجام شده در این استان گفت:  ۴۴ پایگاه، پست امدادو نجات و شعبه از روز گذشته و پیش از شروع بارش برف  در آمادگی  بسر میبرند.

به گفته وی آمادگی ۸۰ خودروی آمبولانس، ست نجات و خودروهای کمک دار و پشتیبانی در سطح استان، هماهنگی با ۸۰ خانه هلال و مسجد و حسینیه و اماکن ورزشی در مسیر راهها و محورهای استان از دیگر اقدامات انجام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان درباره تعداد افراد خدمات رسان در برف و کولاک این استان بیان کرد: ۲۵۰ نفر از کارکنان و نجاتگران در سطح پایگاهها و شعب و

۲۴۰ داوطلب در سطح خانه های هلال و مساجدو… در ارائه خدمت به گرفتاران در برف همکاری داشتند.

غلامی درباره آخرین وضعیت راهها تشریح کرد: برف کاملا قطع و سامانه بارشی خارج شده و همه مسیرهای اصلی باز و رفت وآمد انجام می شود.

وی افزود: در محورهای فرعی و کوهستانی شهرستانهای املش و سیاهکل و رودسر و ورگه دره تالش با بیشترین بارش برف (حدود ۸۰ سانتی‌متر برف) رفت و آمد  با زنجیر چرخ و به کندی انجام می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اهم حوادث واقدامات صورت گرفته گفت: امدادگران استان توانستند به  ۶ حادثه تصادف و واژگونی خودرو و ۲  حادثه شهری(ناراحتی قلبی و ضعف و بیحالی)با  ۱۷حادثه دیده و ۱۴ مصدوم امدادرسانی کنند.

مدیرعامل جعیت هلال احمر گفت:  یک نفر ماهیگیر در برف و بوران در پشت سد منجیل رودبار با عملیاتی ۹ ساعته  نجات پیدا کرد. و به  بیش از  ۵۰ خودروی در راه مانده در سطح استان محور سیاهکل به دیلمان و رودسر به اشکورات کمک رسانی شد.

وی گفت:  از ظرفیت ۱۰ خودروی آفرود برای بازگشایی محورهای کوهستانی شهرستان رودسر به ییلاقات اشکورات و شهرستان املش به ییلاقات کجید کردن استفاده شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x