۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰

تلاش های بایدن برای تهدید پوتین فاجعه بار می باشد

پرتال ناسیونال اینترست می نویسد، اظهارات غیر دوستانه جو بایدن در مورد روسیه، مسکو و پکن را به یک اتحاد اجباری سوق می دهد، تقابلی که برای واشنگتن به یک فاجعه تبدیل می شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از  اسپوتنیک، پرتال ناسیونال اینترست تهدیدهای بایدن علیه پوتین را خطرناک بر می شمارد. پیش از این  رئیس جمهور آمریکا طی سخنرانی در کنگره گفته بود که ایالات متحده به دنبال تشدید شرایط با روسیه نیست، اما در صورت بروز درگیری، مسکو را تهدید به “عواقب” آن می کند. در عین حال، وی خاطرنشان کرد که دو کشور می توانند در زمینه های منافع مشترک همکاری کنند.

نویسنده این مقاله  تأکید می کند که بایدن با چنین کلماتی “آخرین هشدار” را به پوتین اتمام دهد، در صورت تشدید تناقض ها و تهدید ها، ایالات متحده آمریکا مجبور است “با روسیه و چین” “در دو جبهه بجنگد”.

این روزنامه نگار می نویسد: “در حالی که دولت بایدن برای سیاست مقابله با ارزش با مسکو و پکن آماده مقابله می شود، واشنگتن نباید خطرات ژئوپلیتیک را در قلب مثلث استراتژیک آمریکا و چین و روسیه فراموش کند.”

پیش از این ، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به پوتین پیشنهاد کرده بود که جلسه شخصی در یک کشور سوم برای بحث در مورد مسائل روابط دوجانبه برگزار کند. بعداً ، وزیر خارجه آنتونی بلینکن توضیح داد که این موضوع مربوط به هفته های آینده است.

به گفته سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه ، مسکو این ایده را مثبت درک کرده و در حال مطالعه آن است. دبیر مطبوعاتی رهبر روسیه دیمیتری پسکوف خاطرنشان کرد که هنوز در مورد تاریخ ها توافق نشده است ، اما ما در مورد ماه های تابستان صحبت می کنیم. وی با بیان اینکه ایده اجلاس نیاز به یک تحلیل عمیق دارد ، تأکید کرد: هر بار اظهارات واشنگتن در مورد این نشست در کنار کلمات مربوط به تحریم ها است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x