۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵

تلاش شرکت‌های فناوری برای تولید واکسن کرونا

ویروس جدید کرونا به سرعت از چین فراتر رفته و ده ها کشور جهان را آلوده کرده و از همین رو شرکت‌های زیست فناوری نیز در تلاش برای تولید واکسن ویروس مذکور هستند.

به گزارش گروه سلامت طبنا (خبرگزاری سلامت)، در شرایطی که مقامات چینی به سرعت در تلاش برای ساخت بیمارستانی در شهر ووهان برای مقابله جدی تر با این ویروس هستند، شرکت‌های فناوری نیز امیدوار هستند که بتوانند به سرعت واکسنی را برای مقابله با این ویروس که توسط محققان ۲۰۱۹-nCoV نام گرفته، آماده کنند.

Novavax از جمله شرکت هایی است که در مریلند آمریکا فعالیت می کند و از تلاش خود برای تولید واکسن کرونا خبر داده است. بلافاصله بعد از اعلام این خبر ارزش سهام این شرکت ۷۹ درصد در بازار بورس افزایش یافت. شرکت دارویی Inovio نیز از دریافت بودجه ای ۹ میلیون دلاری برای تولید واکسن کرونا خبر داده است. شرکت دارویی دیگری به نام Vir در سان فرانسیسکو هم از تلاش های مشابهی خبر داده است.

بررسی ها نشان می دهد ویروس جدید کرونا حاصل مصرف غذاهای دریایی و گوشت برخی حیوانات وحشی مانند مار و خفاش است. تا به حال بیش از ۱۲۸۰ مورد ابتلا به این بیماری در سراسر جهان تایید شده و سی استان چین نیز از نظر بهداشتی در وضعیت فوق العاده قرار گرفته اند. در عین حال مشخص نیست واکسن این ویروس مرگبار چه زمانی آماده می شود.(فارس)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments