۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد:

تلاش برای ارتقای کیفی و کمی خدمات سرپایی کرونا در شیراز

یکصد و بیست و یکمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ با هدف بررسی آخرین اقدامات مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مقابله با کروناویروس برگزار شد.

به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در این نشست رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ارتباط تلفنی با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از تقدیر دکتر «سعید نمکی» از مجموعه دانشگاه به پاس تلاش در برابر کروناویروس خبر داد.

دکتر «مهرزاد لطفی» ضمن بررسی آخرین اقدامات کارگروه های مختلف ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ دانشگاه، بر تلاش برای ارتقای کمی و کیفی خدمات سرپایی کرونا در شیراز تاکید کرد.

رییس دانشگاه افزود: به دلیل بی توجهی به دستورات بهداشتی و روند افزایشی شیوع کروناویروس در استان، لازم است برای سرعت بخشیدن به شناسایی بیماران مبتلا به کووید۱۹ و کاهش مراجعه به بیمارستان ها، خدمات سرپایی کرونا در شیراز ارتقا یابد.

او در گفت و گو با اعضای ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹، ضمن بررسی وضعیت تعداد مبتلایان به کروناویروس در سطح استان، تصمیمات لازم گرفته شد.

دکتر لطفی با ارزیابی فعالیت آزمایشگاه های تشخیصی کووید۱۹ در استان، بر تامین نیرو و استفاده حداکثری از توانمندی آزمایشگاه مرکز بهداشت شهدای والفجر تاکید کرد و گفت: نتیجه آزمایش ها به ویژه در شرایط بحران کرونا، در بیماریابی و قطع زنجیره انتقال موثر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: برای ارایه خدمات بهینه و با کیفیت تر به مراجعان و بیماران به ویژه در بحران ها، حفظ سلامت کارکنان سلامت و تیم های درمانی اهمیت به سزایی دارد.

او با بیان اینکه طبق بررسی های انجام شده، دلیل روند رو به رشد آمار مبتلایان به کروناویروس در استان، برپایی دورهمی های خانوادگی، شرکت در مراسم های عقد، عروسی و ترحیم است، تاکید کرد: هم استانی های فهیم برای حفظ سلامت خود، خانواده و به ویژه سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ای، از هرگونه برپایی و شرکت دورهمی های خانوادگی بپرهیزند و پروتکل های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک را رعایت کنند.

در این نشست معاونان و مدیران ارشد دانشگاه، گزارش هایی در زمینه فعالیت مراکز سرپایی، پاراکلینیک ها، تعداد تخت های بیمارستانی، هزینه ها و اعتبارات، تامین نیروی انسانی، ضریب اشغال تخت های عادی و ویژه بیمارستان ها، نوبت کاری پزشکان و کارکنان، ارایه خدمت در بیمارستان پشتیبان، ارتقای خدمات و توسعه فضاهای فیزیکی مراکز درمانی در شرایط بحرانی به رئیس دانشگاه ارائه کردند و پیرامون آنها تصمیم گیری شد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of