۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶

تلاش امدادگران هلال احمر برای امدادرسانی به بیش از ۱۳۰۰ نفر

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمربا اشاره به تلاش بی وقفه 84 تیم عملیاتی برای امدادرسانی به یک هزار و357 نفر در12 استان،اعلام کرد: با برپایی 40 دستگاه چادر به 138 نفر خدمات اسکان اضطراری داده شد.

به گزارش  گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور با اشاره به گزارش عملیات امداد و نجات حوادث جوی از روز ۲۰ تیرماه تا ساعت ۶ صبح امروز چهارشنبه ۲۵ تیرماه، گفت: هموطنان در ۱۲ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، تهران، خراسان جنوبی، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، قزوین، گلستان، گیلان و مازندران متاثر از حوادث جوی بوده اند.

وی درباره امدادرسانی به ساکنان ۴۱ شهر و روستا، ادامه داد : ۸۴ تیم عملیاتی شامل ۲۹۶ امدادگر و نجاتگر به یک هزار و ۳۵۷ تن از هموطنان در مناطق متاثر از حوادث جوی امدادرسانی کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه یک نفر در شهرستان آمل استان مازندران بر اثر رعدوبرق و یک نفر بر اثر وقوع سیل در شهرستان تالش استان گیلان جان باخته اند، افزود : ۲ نفر هم در سیل استان اردبیل مفقود شده اند.

وی اضافه کرد: ۱۳۸ نفر به صورت اضطراری اسکان و ۳۵ نفر هم ضمن نجات، به مناطق امن منتقل شدند.

ولی پور درباره توزیع اقلام امدادی میان افراد متاثر از حوادث جوی و تخلیه آب از واحد های مسکونی، گفت: ۱۱۸ واحد مسکونی از آب تخلیه شد و۴۰ دستگاه چادر، ۲۳۷ تخته پتو، ۱۶۱  بسته غذایی،۶۴ قوطی انواع کنسرو، ۸۰ کیلوگرم برنج و ۸۲ کیلوگرم حبوبات میان متاثران توزیع شد و امدادرسانی در آذربایجان شرقی و غربی،گیلان و اردبیل همچنان ادامه دارد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments