Sunday 23 February 2020 | یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
بازدید: 89

تلاش آمریکا برای بیرون کردن نیروهای عراقی از غرب عراق

یک نماینده مجلس عراق اعلام کرد که نظامیان تروریست آمریکا، نیروهای مبارزه با تروریسم و کانش سریع را مجبور کردند که از برخی مواضع خود در استان الانبار خارج شوند؛ اقدامی که برای فراهم کردن زمینه بازگشت داعش است.

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، «محمد البلداوی» نماینده ائتلاف «الفتح» عراق از تحرکات غیر متعارف نظامیان تروریست آمریکا در مناطق صحرایی استان الانبار (غرب عراق) خبر داد.

البلداوی به پایگاه خبری «المعلومه» گفت: «نیروهای آمریکایی از شماری از مواضع نظامی متعلق به خود در صحرای الانبار به صورت غافلگیر کننده خارج شده و نیروهای مبارزه با تروریسم و گروه واکنش سریع را که همراه آنان بودند، مجبور به عقب‌نشینی کردند».

وی با بیان اینکه خارج کردن نیروهای مبارزه با تروریسم و گروه واکنش سریع، «طرح جدید آمریکا برای فعالیت مجدد عناصر تروریستی داعش در صحرای الانبار است»، تصریح کرد که مواضع مذکور، خطرناک است و «شاید به تهدیدی برای استان نینوی و سایر استان‌ها بدل شود».

این نماینده پارلمان عراق خاطر نشان کرد که هدف از خارج کردن نیروهای عراقی، «ایجاد منطقه امن برای داعش بوده که در استان صلاح الدین شکست خورده است».

شورای استانداری الانبار نیز چندی پیش اعلام کرد که نظامیان تروریست آمریکایی، به صورت ناگهانی از برخی مواضع خود در صحرای الانبار خارج شدند.

واکنش سریع تکذیب کرد

در واکنش به این خبر، گروه واکنش سریع با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که خبر مذکور «صحت ندارد و واکنش سریع، هیچ مأموریتی در الانبار ندارد».

به گزارش شبکه خبری السومریه، این لشکر با بیان اینکه فقط در «طوزخورماتو» حضور دارد، از همه خواست که در انتشار اخبار، دقت داشته باشند و آن را از منابع رسمی دریافت کنند.

این در حالی است که «کاظم الحاج» کارشناس عراقی مسائل امنیتی هفته گذشته درباره تحرکات آمریکا برای انتقال عناصر تروریستی موسوم به «ارتش آزاد» سوریه هشدار داد.

الحاج تأکید کرد که آمریکا قصد دارد این عناصر را به مناطق مرزی سوریه و عراق و سایر مناطق در استانهای صلاح الدین، نینوی و الانبار منتقل کند تا ضمن بر هم زدن امنیت این مناطق، به بغداد اعمال فشار کند تا مانع از تصویب قانون اخراج نظامیان آمریکایی از این کشور شود.(فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of