۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
نخست‌وزیر ژاپن:

تلاش‌هایی که برای فاصله‌گذاری اجتماعی انجام شده است، کافی نیست

شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن گفت: مردم باید همچنان موضوع بیرون نیامدن از خانه ها را جدی بگیرند. تلاش‌هایی که برای فاصله‌گذاری اجتماعی انجام شده است، کافی نیست و باید تدابیر بیشتری رعایت شود.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، هم‌زمان با ادامه روند ابتلا به کرونا در ژاپن بیمارستان‌ها و بخش درمانی این کشور در آستانه فروپاشی قرار گرفته است.

در حالی که ژاپن با مشکلات ناشی از ابتلای رو به گسترش ویروس کرونا در حال مبارزه است، بیمارستان‌های این کشور به‌طور فراینده از پذیرفتن افراد بیمار خودداری می‌کنند. در یکی از جدیدترین موارد، هشت بیمارستان آمبولانس حامل یک مرد دارای تب و مشکلات تنفسی را پذیرش نکردند و بعد از ساعت‌ها جستجو سرانجام او در بیمارستان حومه توکیو پذیرش شد.

«بنیاد بیماری‌های حاد ژاپن» و نهاد موسوم به «جامعه پزشکان اضطراری ژاپن» با انتشار بیانیه مشترکی هشدار دادند که بسیاری از مراکز اورژانس در بیمارستان‌های این کشور از پذیرش بیمارانی که دچار سکته‌های قلبی، مغزی و دیگر بیماری‌ها هستند، خودداری می‌کنند. گرچه در ابتدا به نظر می‌آمد ژاپن توانسته است با بستن مکان‌های عمومی شیوع ویروس کرونا را تحت کنترل خود قرار دهد، اما ابتلای موارد تازه این رویکرد دولت را به چالش کشیده است.

شیوع کرونا ضعف‌های اساسی سیستم بهداشت و درمان ژاپن را برجسته کرده است، سیستمی که برای مدت‌های طولانی به خاطر کیفیت بالای بیمه و هزینه‌های معقول درمانی تحسین شده بود. علاوه بر بی‌میلی عمومی مردم به رعایت مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی، ناکارآمدی دولت و کمبود گسترده تجهیزات حفاظتی مورد نیاز کادر درمانی مقصر وضعیت فعلی است.

ژاپن فاقد تخت‌های بیمارستانی، کادر پزشکی یا تجهیزات مورد نیاز است و بستری کردن هر کسی با عوارض ویروس کرونا بیمارستان‌های این کشور را با حجم بسیار زیاد بیمار و کمبود پرسنل پزشکی مواجه کرده است. بنیاد بیماری‌های حاد ژاپن و جامعه پزشکان اضطراری ژاپن معتقدند که روند فروپاشی درمان موارد اضطراری در این کشور آغاز شده است.ابتلای کادر درمانی برخی از بیمارستان‌های ژاپن سبب شده است که آنها به «خودقرنطینگی» در خانه مجبور شوند و این موضوع وضعیت کمبود پرسنل درمانی را در این کشور تشدید کرده است.

تلاش‌هایی که برای فاصله‌گذاری اجتماعی انجام شده است، کافی نیست

تلاش‌هایی که برای فاصله‌گذاری اجتماعی انجام شده است، کافی نیست

هشدار درباره فروپاشی بیمارستان‌های ژاپن در حالی رخ داده که رقم کلی مبتلایان کرونا در این کشور به ۹ هزار و ۷۸۷ و تعداد فوتی‌ها به ۱۹۰ نفر رسیده است.

شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن گفت: مردم باید همچنان موضوع بیرون نیامدن از خانه ها را جدی بگیرند. تلاش‌هایی که برای فاصله‌گذاری اجتماعی انجام شده است، کافی نیست و باید تدابیر بیشتری رعایت شود.

وی افزود: تردد مردم از شهرها به بخش‌های حومه یکی از عوامل شیوع ویروس محسوب می‌شود و از مردم می‌خواهیم از بیرون رفتن خودداری کرده و فاصله‌گذاری اجتماعی را مورد توجه قرار دهند.

نخست‌وزیر ژاپن که محبوبیتش پس از شیوع کرونا کاهش یافته است، از مردم درباره «بی‌انضباطی و سردرگمی» در اجرای برنامه‌های مرتبط با توزیع کمک‌های دولت عذرخواهی و اعلام کرد: مبلغ ۹۳۰ دلار با هدف کمک به مشکلات اقتصادی تمامی شهروندان این کشور که تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته‌اند، پرداخت می‌شود.

از سوی دیگر دولت ژاپن روز جمعه اعلام کرد آزمایش ابتلای یک عضو دیگر کابینه به ویروس کرونا مثبت اعلام شده است. سومین مقام کابینه ژاپن در حالی به ویروس کرونا مبتلا شده که روز گذشته نخست‌وزیر این کشور وضعیت اضطرار ملی را در سراسر این کشور گسترش داد.

هواپیماهای خطوط هوایی ژاپن بدون تغییر برنامه پروازهای داخلی را حتی با توجه به خالی بودن بیشتر صندلی‌ها ادامه می‌دهند. کرونا باعث بحران در این کشور شده است و توکیو برای این وضعیت دستور کاری خاصی به سازمان‌ها و شرکت‌های هواپیمایی ارائه نکرده است و آنها طبق برنامه بیشتر پروازها را ادامه می‌دهند.

شرکت‌های هواپیمایی «آنا» و «جال» در ژاپن اعلام کردند ۹۰ درصد از پروازهای خارجی را قطع کرده‌اند، اما پروازهای داخلی آنها انجام می‌شود. این دو شرکت در گزارشی تأکید کردند که روزانه بیش از ۸۰۰ پرواز را به شهرها و مناطق مختلف ژاپن انجام می‌دهند.

پلیس ژاپن به مردم این کشور هشدار داده است مواظب سارقانی باشند که با سوء استفاده از ویروس کرونا آنها را فریب می‌دهند و دزدی می‌کنند.

سارقان ژاپنی در روزهای گذشته وارد خانه‌ها شدند و با این بهانه که مأمور بهداشت هستند و برای شناسایی و درمان کرونا فعالیت می‌کنند، کودکان را در نبود والدین سرگرم کرده و وسایل خانه‌ها را سرقت کرده‌اند.

پلیس گزارش کرد تنها در منطقه «آیچی» در روزهای اخیر چندین مورد سرقت اتفاق افتاده است، به این صورت که هر بار چند مرد وارد خانه‌هایی شدند که تنها کودکان در منزل بودند و دزدی کردند. این روزها در ژاپن مدارس تعطیل است و کودکان تنها در خانه می‌مانند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments