۰۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰

تفتیان با رکوردش پاسخ انتقادات را داد

پزشک معالج حسن تفتیان در مورد مصدومیت او در مسابقات آسیایی قطر و حواشی به وجود آمده پس از آن، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، حسن تفتیان دونده ۱۰۰ متر ایران که چند روز پیش با ثبت رکورد ۱۰.۰۳ سهمیه حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را به دست آورد، حواشی زیادی را پشت سر گذشت. از بی‌توجهی‌های فدراسیون گرفته که بارها از آن گلایه کرد تا مصدومیتی که واکنش منتقدان را به همراه داشت و نرسیدن این دونده به مسابقات جهانی را پیش کشیدند.

با این حال تفتیان با کسب سهمیه المپیک آمادگی خود را نشان داد اما برای روشن شدن وضعیت مصدومیت‌های حاشیه ساز این ورزشکار با اشکان اردیبهشت، پزشک تفتیان گفت‌وگو کردیم که در این مورد به ایسنا گفت: تفتیان در جریان رقابت‌های قهرمانی آسیایی قطر از ناحیه همسترینگ پا آسیب دید که همان موقع و پس از انجام معاینات اولیه اعلام کردم که قطعا آسیب دارد اما شدت آسیب دیدگی را در ایران مشخص می‌کنیم. در ایران و پس از بررسی‌ها متوجه شدیم آسیب صحت دارد و یک برنامه درمانی بین ۴ تا ۶ هفته برایش چیده شد.

او در این مورد افزود: وقتی دوره درمانی تفتیان را اعلام کردیم هجمه‌هایی به وجود آمد و برخی از مسئولان معتقد بودند که این زمان واقعی نیست در حالی که بر اساس مستندات علمی صحبت و زمان درمانی را تعیین کردیم.

اردیبهشت به بهبود تفتیان در بازه زمانی مشخص شده اشاره و بیان کرد: خوشبختانه از آنجایی که تفتیان به خوبی همکاری کرد و براساس برنامه درمانی پیش رفت در همان بازه زمانی پیش بینی شده، بهبود پیدا کرد و  رکورد خوبی که داشت مهر تاییدی بر عملکرد کمیته پزشکی فدراسیون و نشان دهنده همت اوست.

او در این مورد افزود: این رکورد پاسخ انتقادات را  داد.  ابتدا می‌گفتند آسیب واقعی نیست اما بعد از مشخص شدن نتیجه پزشکی معتقد بودند به مسابقات جهانی نمی‌رسد اما تفتیان نه تنها به مسابقات جهانی رسید بلکه سهمیه المپیک را هم کسب کرد. آرزو می‌کنم در این بازه زمانی کوتاه دچار آسیب دیدگی نشود و همین رکورد را در قهرمانی جهان هم ثبت کند تا برای خود و دو و میدانی ایران افتخار کسب کند.

اردیبهشت با بیان اینکه آسیب دیدگی ورزشکاران حرفه ای طبیعی است، گفت: اگر قرار باشد ورزشکار با آسیب همسترینگ ورزش را کنار بگذارد که همه ورزشکاران‌مان را از دست می‌دهیم. همه می‌دانیم آسیب دیدگی در کمین ورزشکاران حرفه‌ای است.

او با اشاره به رکورد تفتیان برای کسب سهمیه المپیک توکیو گفت: زدن آن رکورد با پای سالم هم مشکل است. او وقتی مصدوم شد حرفه‌ای عمل کرد، عجله و بی‌تابی نداشت و موبه مو برنامه‌اش را اجرا کرد و نتیجه خوبی گرفت. ما هم سعی کردیم در بخش پزشکی حرفه‌ای عمل کنیم.

اردیبهشت در پایان گفت: با تفتیان در ارتباط هستم و وضعیت خوبی دارد. امیدوارم این رکورد را در مسابقات جهانی هم ثبت کند چون افتخار بزرگی برای دو و میدانی است.(ایسنا)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments