۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵

تفاهم نامه همکاری فیمابین نیروی هوایی ارتش و دانشگاه علم و صنعت امضا شد

تفاهم نامه همکاری نظامی و علمی میان دانشگاه علم و صنعت و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور امیرسرتیپ نصیرزاده فرمانده این نیرو و جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت امضا شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش در این مراسم، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دانشگاه سنگر بسیار مهم علم و دانش است که هیچ تفاوتی نسبت به سنگر جبهه و جنگ ندارد و امروز کار علمی و پژوهشی مجاهدتی عظیم به حساب می آید.

وی افزود: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) علاقه‌مند به تلاش جوانان و فعالیت آن‌ها در عرصه‌های مختلف علمی هستند و در ۱۳ بهمن ۹۸ که به خدمت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مشرف شدم و از فعالیت‌ها و پژوهش‌های علمی گزارش دادم؛ ایشان توصیه کردند که در ارتباط با دانشگاه‌های کشور وظایف مهمی برعهده ماست و باید از پتانسیل و ظرفیت دانشگاه ها و بویژه توان علمی جوانان با انگیزه استفاده شود.

فرمانده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: یکی از خلأهای موجود در بین دانشگاه‌های کشور موضوع مهارت است که مغفول واقع شده است و ما باید در راستای همکاری‌های علمی بتوانیم به یک تعامل مؤثر دست پیدا کنیم و شاید نقطه اتصال بین دانشگاه و ارتش، فعالیت‌های علمی و مهارت آفرینی است.

امیر سرتیپ نصیرزاده خاطرنشان کرد: نیروی هوایی ارتش در بحث قطعه سازی هواپیما، هوش مصنوعی و به خصوص بحث شبیه سازها سرآمد است و همچنین دانشگاه علم و صنعت در رشته مکانیک فعالیت بسیاری دارد و در این زمینه پیشرو محسوب می شود و تعامل و همکاری‌های تاثیرگذار میان دانشگاه شهید ستاری و دانشگاه علم و صنعت قطعا موجب پیشرفت های بزرگی خواهد شد.

جبارعلی ذاکری رییس دانشگاه علم و صنعت نیز ضمن اشاره به این نکته که دانشگاه علم و صنعت اولین دانشگاهی است که برنامه راهبردی پنج ساله آماده کرده است اظهار کرد: دانشگاه ها در تلاش برای توسعه همکاری‌های صنعتی در حوزه فناوری و ایجاد یک زیست بوم علمی هستند تا با تلاش بیشتر، بحث از ایده تا تجاری سازی را با قوت هرچه تمام دنبال کنند.

وی افزود: در حال حاضر دانشگاه علم و صنعت در کنار مجموعه‌های اجرایی فعالیت‌های علمی دارد و دانشگاه برای حمایت از این مجموعه‌ها، صندوق خطرپذیر را با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل داده  که از این طرح‌های فناورانه حمایت کند و پشتیبانی از این طرح ها در درازمدت به اقتصاد کشور کمک خواهد کرد.

ذاکری تاکید کرد: تعامل میان دانشگاه و صنعت را در دستور فعالیت‌های خود قرار دادیم و امسال در این راستا چند مرکز نوآوری را به بهره‌برداری رساندیم و اکنون ۷۰ مرکز رشد و شرکت دانش بنیاد در دانشگاه علم و صنعت فعال هستند که علاوه بر اشتغال خود دانشجویان منجر به اشتغال‌زایی نیز می شوند.

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments