Tuesday 2 June 2020 | سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
بازدید: 157

تفاهم بین نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی در مورد کارتخوان مطلب

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: جامعه پزشکی مقدس بوده و حرمتش باید حفظ شود.

به گزارش گروه سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت) به نقل از روابط عمومی‌سازمان نظام پزشکی، دکتر نوبخت با اشاره به این که مسؤولان سازمان امور مالیاتی با سازمان نظام پزشکی تفاهم کردند؛ اظهار کرد: پس از آن اعلام کردیم که با هوچی بازی کار پیش نمی‌رود و در جلسه دیگری با سازمان امور مالیاتی، هیئت ۱۱ نفره‌ای تعیین شد که دبیرخانه آن هم در سازمان نظام پزشکی وجود داشت. این شرایط شفافی بود که ایجاد کردیم.

وی با اشاره به این که در حال حاضر بین سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی تفاهم کامل حاصل شده ؛ افزود: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم در این زمینه نظارت می‌کند و اگر کسی کار دیگری می‌خواهد انجام دهد، به دنبال اتحاد کشور نیست و مسئولان نظارتی باید به این مورد توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: در شرایطی که نهایت تفاهم بین سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی وجود داشت، قبل از تقدیم لایحه بودجه ۹۸ به مجلس، صحبت‌های دیگری درباره مالیات پزشکان مطرح شد. هشدار می‌دهم که برخی عوامل بیگانه و جاسوسان که نمی‌خواهند این کشور سر پای خود باشد و استکبار جهانی روی از بین بردن اتحاد برنامه ریزی کردند.

به گفته نوبخت تمام تلاش گروه پزشکی و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس این است که در تدوین برنامه ششم توسعه و در مواد ۷۰ تا ۷۴ به مسائل اساسی و زیربنایی علم طب توجه شود و یکی از مسائل مورد چالش که تکلیف آن در قانون مشخص شده، توجه به پزشکی عمومی‌کشور است زیرا از این ستون فقرات علم طب به نحو شایسته بهره گرفته نشده است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: در تیر ماه امسال به همت وزیر بهداشت، رئیس جمهور پرونده الکترونیک سلامت را رونمایی کرد و این فرصتی است تا از پزشکان عمومی‌در نظام ارجاع استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: به جامعه پزشکی افتخار می‌کنیم، زیرا کار حیاتی بر عهده جامعه پزشکی است و باید گفت هر روز و هر لحظه، روز پزشک است و باید از خدمات پزشکان قدردانی کرد که در حال حاضر در اتاق‌های عمل و بخش‌های مختلف بیمارستانی مشغول خدمت رسانی به بیماران هستند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of