۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
استاندار لرستان:

تغییر وضعیت شهرستان های قرمز استان به نارنجی

استاندار لرستان گفت: با همکاری خوب مردم در رعایت محدودیت هوشمند و پروتکل های بهداشتی، وضعیت شهرستان های قرمز استان به نارنجی تبدیل شده است .

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ خادمی از بهبود وضعیت شهرستانهای قرمز استان به واسطه رعایت دستورالعملها و ایجاد محدودیتهای  بهداشتی خبر داد .

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان گفت: با توجه به همکاری ارزنده مردم شریف استان و همه اقشار از جمله بازاریان و اصناف در اجرای محدودیت های مقابله با بیماری کرونا، وضعیت شهرستانهای قرمز استان به نارنجی تبدیل شد .

خادمی ضمن تقدیر و تشکر از مردم لرستان، اظهار داشت: همکاری خوب مردم استان در رعایت  محدودیت‌های کرونایی که از شنبه هفته پیش اجرایی شده، خوشبختانه اثر بخش بوده است .

وی تصریح کرد: با تغییر وضعیت شهرستان‌های قرمز خرم‌آباد، بروجرد و سلسله به نارنجی، برخی از محدودیتهایی که ویژه مناطق قرمز هستند لغو خواهد شد .

استاندار لرستان افزود: مواردی نظیر  لغو مقررات منع آمد و شد شبانه و آغاز فعالیت مشاغل سطح ۲ از شنبه آینده با توجه به محدودیتهای وضعیت نارنجی اجرایی می شود و همچنین برخی از محدودیتهای ادارات و دستگاههای اجرایی نیز کاهش خواهد یافت .

خادمی ضمن تشکر  از  مردم، دستگاههای اجرایی و نهادهای ناظر و مجری با توجه به اثربخشی این  تلاشها در بهبود وضعیت شهرستان های قرمز استان، تأکید کرد: باید توجه داشت در شرایط فعلی دو راه پیش روی ماست، یا از وضعیت نارنجی به سمت زرد و نهایتاً سفید گام برداریم یا اینکه به سمت وضعیت قرمز حرکت کنیم که مطلوب نخواهد بود .

وی با اشاره به احتمال لحظه ای تغییر در شرایط به دلیل کم بودن فاصله با وضعیت قرمز، گفت: اگر حساسیت مردم کاهش یافته و عادی انگاری شود و پروتکلها رعایت نشود، در مدتی کوتاه  و به سرعت ظرف چند روز وضعیت به قرمز تغییر خواهد کرد ولی اگر مردم با همین حساسیت مراقبت کنند ممکن است به وضعیت زرد و یا حتی سفید تبدیل شویم، از این رو از مردم عزیز خواهشمندم عمل به پروتکل های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از برگزاری مراسم عزاداری و عروسی و خودداری از دورهمی های خانوادگی همچنان در برنامه خود داشته باشند .

رئیس ستاد مقابله با بیماری کرونای استان یادآور شد: بازگشت به شرایط قرمز علاوه بر تهدید بیشتر جان و سلامت به دلیل اعمال محدودیت های اجتناب ناپذیر برای مردم مشکلات اقتصادی؛اجتماعی و اداری جدی ایجاد خواهد کرد  .

 وی در پایان ابراز امیدواری کرد، با رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح فردی و اجتماعی، بزودی شاهد حرکت به سمت وضعیت زرد و سفید باشیم

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x