۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶

تغییرات در برگزاری لیگ قهرمانان ۲۰۲۱

روزنامه الاتحاد امارات گزارش مفصلی از نحوه و زمان بندی برگزاری فصل آتی رقابت‌های لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا منتشر کرد.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت روزنامه الاتحاد امارات در گزارشی در خصوص لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ نوشت: لیگ‌های حرفه‌ای فوتبال آسیا از پیشنهاد کمیته مسابقات AFC به منظور برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان به صورت متمرکز در سال ۲۰۲۱ استقبال کردند، رقابت‌هایی که انتظار می‌رود دور مقدمتی آن در ماه ژانویه آغاز شود و مرحله گروهی در ماه فوریه. هرچند کنفدراسیون فوتبال آسیا پیشنهاد آغاز بازی‌ها در ماه‌های آوریل و می سال آینده را ارائه داده است. همچنین پیشنهاد شده بازی‌های مرحله پلی آف و مقدماتی هم به صورت متمرکز در ماه مارس سال آتی برگزار شود. مسابقات سال ۲۰۲۱ با حضور ۴۰ تیم و در ۱۰ گروه برگزار خواهد شد که کشورهای داوطلب می‌توانند درخواست خود را برای میزبانی ارائه بدهند.

این تصمیم با توجه به تعویق مسابقات جام باشگاه‌های جهان اتخاذ شده که به جای دسامبر سال ۲۰۲۰ به فوریه سال ۲۰۲۱ منتقل شده و کنفدراسیون مجبور به انتخاب راه حل جایگزین است.

بر این اساس انتظار می‌رفت در نشست غیر حضوری به صورت ویدئو کنفرانس با حضور مسئولین لیگ‌های حرفه‌ای فوتبال آسیا که نمایندگان‌شان در مسابقات سال ۲۰۲۱ لیگ قهرمانان حضور پیدا می‌کنند در خصوص زمان بندی رقابت‌ها تصمیم گیری خواهد شد.

به نوشته روزنامه الاتحاد دو کشور امارات و عربستان از پیشنهاد AFC برای تعویق رقابت‌ها همچنین برگزاری مسابقات به صورت متمرکز استقبال می‌کنند.

انتظار می‌رود در نشست پیش روی در این خصوص تصمیم گیری شود خصوصا در شرایطی که بیشتر کشورهای آسیایی همچنان با توجه به شرایط حاصل از شیوع بیماری کرونا با محدودیت سفرهای خارجی مواجه هستند و برگزاری رقابت ها به صورت رفت و برگشت مشکل ساز خواهد شد.

از سوی دیگر کنفدراسیون فوتبال آسیا اجرای پیشنهاد افزایش درآمد های مسابقات را نیز که قرار بود از ابتدای مسابقات ۲۰۲۱ اعمال شود به تعویق میاندازد. بر این اساس با اجرای این اصلاحات و بر اساس توافقات و قراردادهای مالی جدید میزان درآمد مسابقات در حدود ۳/۲ میلیارد دلار برای ۸ سال خواهد بود.

این قرارداد حق پخش کلیه مسابقات ملی و باشگاهی از جمله رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ، لیگ قهرمانان و AFC کاپ را از سال ۲۰۲۱ در بر می‌گیرد همچنین شامل مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ و جام ملت‌های زیر ۲۳ سال آسیا در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۴ نیز خواهد شد.

داتو وایندسور جان دبیرکل AFC در این خصوص می‌گوید: توجه به مشارکت مخاطبان فوتبال در آسیا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است خصوصا بعد از آغاز دوباره رقابت‌ها در شرق قاره که یک اتفاق بیار مهم تلقی می‌شود و از نظر اقتصادی حیاتی است. ما به دنبال پوشش کامل و استفاده مناسب از ظرفیت تماشاگران فوتبال و ثبت رکوردهای بی سابقه در این حوزه خواهیم بود که موجب بالا رفتن انگیزه و گسترش همکاری‌ها با شرکای تجاری در این بخش خواهد شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x