۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹

تعیین میزان کمک شهرداری به شرکت و سازمان‌ها

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تهران باید میزان کمک خود را به شرکت و سازمان‌های تابعه تعیین کند.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) بهاره آروین در صد و هشتاد و یکمین جلسه شورای شهر با پیشنهاد عدم کاهش کمک شهرداری به برخی شرکت‌ها و سازمان‌ها مانند مترو و تاکسیرانی مخالفت کرد و اظهار داشت: شاید این شرکت‌ها و سازمان‌ها به واسطه یارانه‌ای که به شهروندان می‌دهند زیان‌ده باشند اما اینکه بپذیریم کمک‌های شهرداری به آنها افزایشی باشد،درست نیست.

وی با تاکید بر اینکه کمک شهرداری به این واحدها سقف و کفی لازم است،افزود: اگر این واحدها وظایف حاکمیتی ما را انجام می‌دهند و از بودجه عمومی شهرداری استفاده می‌کنند، اصلا چرا باید شرکت و سازمان بمانند ؟

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: این واحدها از یک سو از بودجه عمومی استفاده می‌کنند و از یک سو از مزایای قانون تجارت مثل استقلال و نظارت اندک شهرداری بر هزینه‌هایشان استفاده می‌کنند.

آروین با بیان اینکه در بند ۲۵۱ طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه ۹۹ به مدیریت کاهش هزینه شرکت‌ها و سازمان‌ها اشاره شده و این چیزی نیست که واحدهایی مثل تاکسیرانی و مترو نتوانند انجام دهند، گفت: نباید در این خصوص استثنا قائل شویم.

وی تاکید کرد: تعیین سقف برای کمک‌های شهرداری به سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه بسیار لازم و ضروری است.

گفتنی است، بند ۲۵۱ از طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه ۹۹ ناظر است بر «مدیریت بهینه و کاهش کمک‌های شهرداری تهران به‌ویژه کاهش کمک زیان سازمان‌ها و شرکت‌ها به میزان ۲۰ درصد و درصورت عدم امکان کاهش ثابت نگهداشتن آن در سطح رقم مصوب سال ۹۸».

این پیشنهاد با ۱۶ موافق و ۳ مخالف به تصویب رسید.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of