۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸

تعیین شرایط غیرفعال شدن کارپوشه مالیات‌دهندگان در سامانه مؤدیان

نمایندگان مجلس شرایط غیر فعال شدن کارپوشه مالیات‌دهندگان در سامانه مؤدیان که در نهایت موجب غیرفعال شدن دستگاه POS آنها می‌شود را مشخص کردند.

محمدسیاح: به گزارش خبرنگار پارلمانی طبنا(خبرگزاری سلامت)، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۹ دی ماه) مجلس شورای اسلامی ‌در جریان بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده با ۱۴۹ رأی موافق، ۷ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۲ نماینده حاضر در جلسه با ماده (۲۵) این لایحه موافقت کردند.

در ماده ۲۵ این لایحه آمده است: پس از استقرار سامانه مؤدیان، فعال بودن کارپوشه مؤدی در سامانه مزبور به این معنی است که او از نظر سازمان، شرأیط لازم برای دریافت مالیات و عوارض از خریداران را دارد. در صورتی که مؤدی شرأیط لازم برای دریافت مالیات و عوارض را از دست بدهد، سازمان موظف است بلافاصله کارپوشه وی را در سامانه مؤدیان غیرفعال کند. بانک مرکزی موظف است ترتیبی اتخاذ کند که به محض غیرفعال شدن کارپوشه مؤدی در سامانه مؤدیان، کلیه دستگاه‌های پایانه فروشگاهی (pos) مرتبط با آن، غیرفعال شوند.

در تبصره این ماده آمده است: غیرفعال شدن کارپوشه مؤدی باید مستند به آیین‌نامه‌ای باشد که حداکثر ظرف مدت سه‌ماه پس از ابلاغ این قانون، با پیشنهاد سازمان به تصویب هیأت وزیران می‌رسد. همچنین ماده (۲۶) این لایحه برای بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments