۰۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰

تعیین تکلیف دو طرح موضعی برای ساماندهی باغات کن و فرحزاد

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: با همکاری کمیسیون سلامت و محیط زیست توانستیم دو طرح موضعی بسیار مهم را تعیین تکلیف کنیم.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمد سالاری با اشاره به گزارش عملکرد دوساله کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر اظهار کرد: این کمیسیون طی دو سال گذشته مجموعا ۲۰۲ جلسه رسمی برگزار کرده که تعدادی از این جلسات به منظ.ور بررسی کارشناسی پرونده های باغات بوده است.

وی با بیان اینکه در این دو سال ۱۷۲ گود پرخطر توسط همکاران ما بازدید شده و مورد بررسی قرار گرفت، افزود: قرار است اقدامات لازم برای مقاوم سازی و ایمن سازی آن ها انجام شود.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در ادامه با تاکید بر اینکه با همکاری کمیسیون سلامت و محیط زیست توانستیم دو طرح موضعی بسیار مهم را تعیین تکلیف کنیم، گفت: یکی طرح ۱۰۷۰ هکتاری ساماندهی باغات بهم پیوسته کن و دیگری طرح ۳۰۰ هکتاری باغات فرحزاد بود.

سالاری با بیان اینکه تغییر رویکرد در کمیسیون ماده ۵ از تصمیم‌گیری مبتنی بر درآمد زایی به تصمیم‌گیری جهت تعیین تکلیف مفاد طرح تفصیلی و طرح های موضعی و موضوعی و تصمیمات راهبردی مغفول مانده در شهر، دیگر دستاورد کمیسیون است، تصریح کرد: ما توانستیم با همکاری سایر نهادهای ذیمدخل، لایحه قانون ماده صد فعلی که متاسفانه دیگر با سازوکارهای موجود نمی تواند کاهش تخلفات را رقم زند را اصلاح کنیم.

وی ادامه داد: این لایحه اکنون در کمیسیون زیربنایی دولت در فرآیند نهایی است و امیدواریم به زودی به تصویب برسد.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با بیان اینکه احیا سند مجموعه شهری و صیانت و حفاظت از حریم از دیگر اقدامات کمیسیون است، گفت: ما در کمیسیون نهاد سازی را نیز در دستور کار داشتیم که در این راستا ایجاد ستاد هماهنگی کمیسیون های ماده صد و تشکیل مجمع مشورتی روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری شوراهای شهر مراکر استان ها و همچنین نهاد پایش و راهبری طرح های توسعه شهری را به سرانجام رساندیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments