۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۱
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبر داد:

تعیین تعرفه های جدید بیمارستان های خیریه

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تعیین تعرفه های جدید بیمارستان های خیریه در آخرین جلسه هیات دولت می تواند به سرپا ماندن این بیمارستان ها و ادامه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی کمک کند.

حسینعلی شهریاری در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت درباره اهمیت تعیین تعرفه خدمات بهداشتی و درمانی بیمارستان های خیریه، افزود: با توجه به افزایش های چشمگیر قیمت ها و اینکه ارز دولتی قطع و همه چیز آزاد شده است، هزینه های بیمارستان ها بسیار افزایش یافته است. بیمارستان های خیریه هم مانند سایر بیمارستان ها در این شرایط دچار مشکل شدند.

وی با بیان اینکه تعرفه بیمارستان های خیریه کمی از تعرفه بیمارستان های دولتی بیشتر است؛ ادامه داد: در بیمارستان های دولتی حقوق پزشکان، پرسنل، تامین تجهیزات و … را دولت پرداخت می کند با این حال این بیمارستان ها هم دچار مشکل شده اند و دولت به همه آنها بدهکار است.

شهریاری اضافه کرد: در تعرفه بخش خیریه با پیگیری و مکاتبه با وزیر بهداشت و درمان و شورای عالی بیمه؛ خوشبختانه تغییراتی داده شد و در آخرین جلسه هیات دولت (یکشنبه ۱۰ مرداد) هم مورد تصویب قرار گرفت. این افزایش تعرفه می تواند شرایط را برای بیمارستان های خیریه بهتر کند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در کنار این موضوع از همکاران پزشک این درخواست را داریم که به بیمارستان های خیریه با دید بیمارستان خصوصی نگاه نکنند و مراعات افرادی را که به این بیمارستان ها مراجعه می کنند داشته باشند؛ اینها افرادی هستند که تمکن مالی مناسبی ندارند و به همین دلیل هم خیلی از آنها به این بیمارستان ها مراجعه می کنند و اگر همکاران پزشک کمک کنند می توان بخشی از مشکلات مردم را برطرف کرد.

وی ادامه داد: امیدواریم زودتر این تعرفه ها ابلاغ شود و رضایتمندی نسبی در بیمارستان های خیریه ایجاد شود تا بتوانند سرپا بمانند و خودشان را اداره کنند و این خبر خوبی بود که در آخرین جلسه هیات دولت تصویب شد و باید از دبیر شورای عالی بیمه، وزارت بهداشت و سازمان و مسئولانی برای این کار تلاش کردند تشکر کنم.

شهریاری با بیان اینکه بیمارستان های خیریه در شرایط کرونایی خدمات زیادی را به بیماران ارائه کردند، تصریح کرد: خیلی از بیمارستان های خیریه در کنار ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بیماران کرونایی را هم بستری کردند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: امسال با توجه به اینکه بیماران غیرکرونایی به بیمارستان ها مراجعه نمی کردند وضعیت نامناسبی را شاهد بودیم و بسیاری از بیمارستان ها با مشکلات جدی مواجه شدند، چراکه بسیاری از بیماران کرونایی هستند که یا هزینه آنها پرداخت نمی شود یا مشکلات جدی در خرید دارو دارند چراکه منابع نقدی خرید دارو هم ندارند. در واقع تعیین تعرفه ها می تواند به بیمارستان های خیریه کمک کند تا بخشی از مشکلات خود را برطرف کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments