۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱

تعطیلی ۳۹ مدرسه خارج از کشور

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور گفت از ۹۹ مدرسه فعال خارج از کشور بنا به تابعیت از قوانین کشور میزبان ۳۹ مدرسه ایرانی تعطیل شده است.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، غلامرضا کریمی‌ در برنامه پرسشگر که شامگاه گذشته روی آنتن رفت، با بیان اینکه کرونا در کشورهای دیگر هم مشاهده و بر روند فعالیت مدارس تاثیر گذاشته است گفت: در ۴۶ کشور و ۷۰ شهر خارجی، مدرسه داریم و بر اساس شرایط کشور میزبان تصمیم گیری می‌کنیم و تعطیلی تابع شرایط کشور میزبان است.

وی افزود: از ۹۹ مدرسه فعال خارج از کشور، ۳۹ مدرسه تعطیل شده و مابقی مشغول به کار هستند. در اروپا، مدرسه منچستر انگلیس تعطیل است. مدارس ترکیه، ارمنستان، روسیه و گرجستان تعطیل است. مدارس در قطر و عراق تعطیل شده و امارات از هفته دیگر تعطیل می‌شود و مدارس کویت هم تعطیل شده است. در شبه قاره هند و شرق آسیا، مدارس چین از ۲۷ بهمن تعطیل شده است. مدارس تایلند و کره جنوبی هم دو هفته‌ای تعطیل بود و از هفته بعد مدرسه‌های ما باز می‌شود که بر اساس شرایط سفارت است و آنجا تصمیم گیری می‌کنند.

کریمی‌ادامه داد: از آنجا که ما در طول سال تحصیلی با کمبود معلم مواجه بودیم و بخشی از کارها به صورت مجازی ارائه می‌شد، ما در تمام سرپرستی‌ها کار آموزش مجازی را شروع کرده بودیم و آموزش‌ها به دو صورت آنلاین و آفلاین در حال انجام است. از قبل هم زمینه کار آموزش مجازی را داشته ایم و شبکه ای ساخته ایم که تمام دروس به صورت آفلاین در آنجا قابل ارائه است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments