۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴

تعطیلی مجلس تاکید موکد وزیر بهداشت به رئیس مجلس بود

یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی‌درباره بودجه سال آینده با اشاره به ابتلاء برخی نمایندگان مجلس به ویروس کرونا و بسته بودن فضای مجلس گفت: شخصا نامه وزیر بهداشت به رئیس مجلس را خواندم. 

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سید راضی نوری در مورد حکم حکومتی مقام معظم رهبری در خصوص تعطیلی مجلس و بررسی بودجه توسط شورای نگهبان گفت: یکی از مواردی که به عنوان پشتیبان تصمیمات کلان کشوری در جمهوری اسلامی‌وجود دارد، نظر ولی فقیه است. این موضوع هیچ خلائی قانونی ایجاد نمی‌کند؛ زیرا خود قانون اساسی آن را تعریف کرده است؛ چنان چه شرایطی اضطراری یا جنگی در کشور حاکم شود برای تصمیماتی که ممکن است چالش برانگیز باشد از حکم حکومتی استفاده می‌کنیم.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی‌با بیان این که کشور ما در مواجهه با کرونا در شرایط اضطراری است گفت: دولت نیز چندی پیش برای تمدید مهلت سرپرست وزارت جهاد کشاورزی همین اقدام را انجام داد. ما نیز در بودجه از این استراتژی استفاده کردیم.

وی با اشاره به ابتلاء برخی نمایندگان مجلس به ویروس کرونا و بسته بودن فضای مجلس گفت: امکان ابتلاء دیگر نمایندگان به این ویروس زیاد است. درخواست تعطیلی مجلس صرفا از رئیس مجلس نبوده است بنده دیروز تهران بودم و بخشنامه وزیر بهداشت و درمان به مجلس شورای اسلامی‌را خواندم. تاکید موکد وزیر بهداشت به آقای لاریجانی تعطیلی مجلس به علت فضای بسته بود.

این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی‌در پایان گفت: ما در ماه‌های پایانی سال هستیم و چاره‌ای جز تصویب بودجه نداریم؛ به همین علت از حکم حکومتی و این راه صحیح قانون اساسی استفاده کردیم تا  مشکل مردم و مسئله بودجه را حل کنیم. ان‌شاءالله بتوانیم از طریق قانون چند دوازدهم بودجه را تصویب و حکم سرپرستی وزیر وزارت جهاد کشاورزی را تمدید کنیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x