۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴

تعداد فوتی های ناشی از کرونا در آمریکا از ۲۵۰ هزار نفر هم بیشتر شد

تعداد موارد فوتی ناشی از ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا (کووید 19) در ایالات متحده آمریکا به بیش از 250 هزار نفر رسید .

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از  اسپوتنیک، طبق اطلاعات  دانشگاه جانز هاپکینز ، که به جمع بندی ارقام منتشره از سوی  مقامات رسمی کشورها  و همچنین رسانه ها و سایر منابع آزاد در خصوص تعداد قربانیان کرونا اشتعال دارد، تا ساعت دو بامداد دیشب، از ابتدای شیوع این بیماری بیماری در ایالات متحده ، ۲۵۰.۰۲۹ مورد فوتی ثبت شده است. در کل این مدت مدت ، ۱۱،۴۸۵،۱۷۶ نفر به ویروس کرونا آلوده مبتلا شده و ۴ میلیون و ۲۹۳ هزار و ۸۱۶ نفر از مبتلایان بهبود یافته اند.

طبق آخرین آمار، تعداد موارد ابتلا به کرونا در جهان به یش از ۵۶.۲ میلیون نفر رسیده و حداقل ۱.۳۴ میلیون از مبتلایان فوت کرده اند .

سازمان جهانی بهداشت روز ۱۱ ماه مارس امسال شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. ویروس کرونا در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چندین ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش شیوع این بیماری از ماسک بهداشتی و دستکش استفاده کرده و فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و بیشتر از  ۱.۵ تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود ۱۴ روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی و سر درد است. برخی از مبتلایان دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments