۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

تعداد آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا در خوزستان به هفت واحد رسید

استاندار خوزستان گفت: تعداد آزمایشگاه‌های تشخیص ویروس کرونا در استان با راه اندازی چهارمین آزمایشگاه دراهواز به هفت واحد رسید.

به گزارش خبرگزاری سلامت به نقل از استانداری خوزستان، دکتر غلامرضا شریعتی  در حاشیه راه اندازی این آزمایشگاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به همت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، چهارمین آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در اهواز راه اندازی شده و با مجموع آزمایشگاههای دزفول، بهبهان و آبادان تعداد ازمایشگاه های استان به هفت آزمایشگاه افزایش یافت.

وی افزود: آزمایشگاه بیمارستان طالقانی اهواز نیز به زودی راه اندازی تا تعداد آزمایشگاه فعال در خوزستان به هشت آزمایشگاه برسد.

وی گفت: هر چقدر تعداد آزمایشگاه‌ها بیشتر شود امکان انجام تست نیز در استان بیشتر می‌شود و بیماریابی هم افزایش می یابد.

شریعتی ادامه داد: قرار است در طول شبانه روز حداقل سه هزار تست انجام دهیم و با انجام این تست‌ها می‌توانیم بیماران کرونایی را هر چه سریع تر تشخیص دهیم.

استاندار خوزستان گفت: در حال حاضر ظرفیت انجام تست و پذیرش نمونه در استان در شبانه روز به ۲ هزار و ۳۰۰ مورد رسیده و ظرف چند روز آینده امکان انجام سه هزار تست و پذیرش نمونه در روز فراهم می شود.

وی ابراز امیدواری کرد: غربالگری و تعداد تست‌های مثبت به نسبت تعداد تست های انجام شده به زیر ۱۰ درصد برسد که استاندارد قابل قبولی برای کشور است و می‌توانیم با دقت و جدیت غربالگری و بررسی بیماران را انجام دهیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments