۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
نماینده کلیمیان در مجلس؛

تضعیف نمایندگان باعث تضعیف مجلس می‌شود

نماینده کلیمیان در مجلس یازدهم در واکنش به نامه ۳۶ بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: نباید برچسب‌های خلافی به منتخبان ملت بچسبانیم چراکه تضعیف نمایندگان باعث تضعیف مجلس نیز خواهد شد.

همایون سامه یح بخت آبادی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری سلامت، با اشاره به ارسال نامه ۳۶ بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به منتخبان مجلس یازدهم که خواستند کمیسیون بهداشت را از چنگ پزشکان صنف‌گرا خارج کنند، افزود: خیلی خوشحالم که تشکل بسیج دانشجویی پزشکی، نسبت به مسائل جامعه حساس است و نسبت به آنها واکنش نشان می‌دهد ولی بنده بسیار تمایل دارم که دیگر تشکل‌های دانشجویی در حوزه سلامت بهداشت و درمان نسبت به این موضوع نظر خود را اعلام کنند تا بنده و دیگر نمایندگان نسبت به موضوع  تصمیمات بهتری بگیریم.

وی ادامه داد: البته تاکید می‌کنم بنا به فرموده حضرت امام(ره) «میزان رای ملت است» پس باید به انتخاب مردم شریف ایران و رای آنها احترام قائل شد و نباید برچسب‌های خلافی به منتخبان ملت بچسبانیم چراکه تضعیف نمایندگان باعث تضعیف مجلس نیز خواهد شد.

سامه یح بخت آبادی با تاکید بر اینکه هنوز بحران کرونا خاتمه پیدا نکرده و یاد و خاطره شهدای جامعه پزشکی از اذهان پاک نشده است، اضافه کرد: امیدوارم محبوبیت جامعه پزشکی همیشه پایدار بماند و از طرف دیگر بسیار تمایل دارم نظر  تشکل‌های دانشجویی دیگر را در مورد سایر کمیسیون‌ها مطلع شوم.

تضعیف نمایندگان باعث تضعیف مجلس می‌شود

نماینده کلیمیان در مجلس یازدهم در مورد حضور سایر متخصصان در کمیسیون بهداشت و درمان، گفت: به نظرم حضور یک حقوقدان یا اقتصاددان یا سایر متخصصان در کمیسیون بهداشت و درمان می‌تواند مثبت باشد.

وی در مورد اقداماتی که می‌تواند باعث بهبودی عملکرد کمیسیون بهداشت و درمان شود، توضیح داد: برای بهبود عملکرد کمیسیون بهداشت باید به ضعف‌ها و کاستی‌ها پی‌برد و تحقیق کرد و برای بر طرف کردن آنها با توجه به شرایط اجتماعی و اقتصادی کشور تصمیمات لازم اتخاذ شود.

سامه یح بخت آبادی تاکید کرد: من هم تمایل به عضویت در کمیسیون بهداشت را دارم و امیدوارم که بتوانم در این کمیسیون خدمت کنم.

نماینده کلیمیان در مجلس یازدهم در پاسخ به این سوال که برای اجرا شدن مصوبات مانده بویژه در حوزه بهداشت و درمان چه باید کرد؟ گفت: باید پیگیری‌های لازم از طرف کمیسیون بهداشت و درمان و سایر نمایندگان انجام شود تا بتوانیم به نتیجه مطلوبی برسیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of