۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
نیویورک تایمز گزارش داد؛

تصمیم‌های ترامپ التهاب‌ها در خلیج فارس را تشدید کرده است

نیویورک‌تایمز در گزارشی به بررسی تصمیم های رئیس‌جمهوری آمریکا در مورد ایران پرداخت.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا جنگ با ایران را نمی‌خواهد. این همان نکته‌ای است که کمی خیال ما را راحت می‌کند و نگرانی ما از وقوع جنگ با آمریکا را کاهش می‌دهد.

ترامپ مدت‌هاست به اعمال فشار حداکثری علیه ایران می پردازد. از همان ابتدا می خواست توافق با اوباما را نابود کند و توافقی جدید منعقد کند. اما تصمیم‌های ترامپ تنها به التهابات دامن زده است.

بعد از خروج ترامپ از توافق، ایران یک سال به توافق عمل کرد اما بعد از آن که اروپا تعهدات خود را اجرا نکرد ایران هم به کاهش تعهدات برجامی خود دست زد. عملیات تهاجمی از سوی ایران بیشتر شد. حمله به نفت‌کش و سقوط پهپاد آمریکایی و اخیرا حمله به تاسیسات نفتی عربستان همه اقداماتی تهاجمی است که اخیرا رخ داده است.

در ادامه ادعا شده است: اگر حمله به تاسیسات آرامکو با دستور ایران نبوده باشد باید باور کنیم که حداقل ایران از آن خبر داشته است و اجازه این حمله را داده است. اکنون ترامپ در شرایط بدی است اگر دستور به حمله به ایران بدهد این جنگ عواقب بدی خواهد داشت. اگر دستور به حمله ندهد اقدامات ایران ادامه خواهد یافت. اکنون ترامپ در مورد ایران هیچ گزینه خوبی در پیش روی خود ندارد. از طرفی هم متحدان ترامپ او را تنها گذاشته‌اند و منتقد اقدامات وی هستند.

عربستان و سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس هم اکنون نمی‌دانند که می‌توانند روی کمک و اتحاد با ترامپ در مقابله با ایران حساب کنند یا خیر؟ اکنون ترامپ با تصمیم‌های خود التهاب‌ها را در منطقه بالا برده است و به تنش در خاورمیانه دامن زده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x