۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

تصمیمات فولادی مجلس قانون است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تصمیمات جدیدی در کمیسیون صنایع در باره فولاد گرفته شده که به زودی به صحن ارائه خواهد شد و در صورت تصویب قانونی است که همه باید آن را اجرا کنند.

روح الله عباسپور ، نماینده مردم نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس یازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت در پاسخ به این سوال که به این سوال که وضعیت فولاد به چه شکلی پیش خواهد رفت تا در آینده بتوان تولید و صادرات را افزایش داد، افزود: دومین شواری طرح فولاد در کمیسیون تمام شده است و در همین ایام هم به صحن باز خواهد گشت تا تصمیم نهایی گرفته شود.

وی ادامه داد: این طرح در کمیسیون چکش‌کاری شده و در به صحن آمد، نماینده ه هم رای به ارجاع آن به کمیسیون دادند، به کمک وزارت صمت و بخش خصوصی در بخش پژوهش ها اقدامات دیگر صورت گرفت به صورتی‌که شمش فولاد متناسب با ظرفیت کشور در اختیار آنها قرار می گیرد و مازاد آن هم صادر می شود.

عباسپور در پاسخ به این سوال که این تصمیم با تصمیمی که در دولت گرفته شده ندارد، تصریح کرد: این موضوعی که در مجلس مصوب می‌شود به شکل قانون در می‌آید و لازم الاجرا خواهد بود و همه باید از آن تبعیت کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: به نظر من این قانون می‌تواند شرایط بهتری برای دستیابی به اهداف افق ۱۴۰۴ بخش فولاد فراهم ‌کند، بر اساس مواردی که در گذشته وجود داشته قرار بود ۶۰ درصد از صنایع فولاد در بازار سرمایه عرضه و مازاد آن هم صادر شود؛ ولی با توجه به شرایطی که الان در کشور می بینیم اول باید نیاز کشور تامین و مازاد آن صادر شود. تا به حال تولید فولاد در کشور ۳۰ میلیون تن تولید بوده که باید ۵۰ درصد در داخل استفاده و ۵۰ درصد آن هم صادر می‌شده است.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x