۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

تصمیمات سیاسی و امنیتی در مورد کرونا راهگشا نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تصمیم گیری برای کرونا و هدایت ستاد کرونا باید دور از نگاه سیاسی و امنیتی به وزارت بهداشت سپرده شود تا بتوان از این دوران عبور کرد.

جلیل رحیمی جهان آبادی، نماینده مردم تربت‌جام و تایباد و باخرز در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ در باره نوع عملکرد در برابر کرونا اظهار کرد: بحران کرونا در جهان تبدیل به اصلی ترین معضل بشریت شده است و ما چند راه برای مقابله با این بحران در داریم یا باید واکسیناسیون بیش از ۷۰ درصد جمعیت را به سرعت انجام بدهیم یا قرنطینه سازی و محدودیت سازی کنیم یا پروتکل های بهداشتی را رعایت بکنیم یا اینکه برای مصونیت گروهی و گله ای اقدام کنیم.

وی ادامه داد: امروز تجربه ثابت کرده است که مصنونیت گروهی و گله ای جواب نداده است و برای خیلی از کشورهایی که به این سمت رفتند آسیب‌های زیادی را ایجاد کرده است بویژه اینکه با گردش ویروس کرونا و تداوم این پرخه بحث جهش ویروس و از کار افتادن واکسن ها هم وجود دارد.

رحیمی جهان آبادی تصریح کرد: ما الان با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم و وضعیت تولید واکسن در داخل و خارج هم شرایطی نداریم که بتوانیم ۷۰ درصد جمعیت را خودمان که می‌شود ۵۵ میلیون نفر واکسینه کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تنها که باقی مانده قرنطینه سازی دقیق، رعایت فاصله اجتماعی و اجرای پروتکل های بهداشتی است  که به نظر من این موضوع را در دقیق اجرا نمی‌کنیم.

وی تاکید کرد: باید فرماندهی این کار به خود وزارت بهداشت واگذار شود اینکه غیربهداشتی ها، غیر پزشک ها و غیر از تصمیم گیران عرصه سلامت بخواهند با نگاه سیاسی و امنیتی برای این حوزه تصمیم بگیرند، جوابگو نخواهد بود.

رحیمی جهان آبادی افزود: مشکلی که در کشور داریم این است که فرماندهی ستاد کرونا و خط دهی ستاد کرونا در اختیار وزارت بهداشت نسیت، به نظرم وزارت بهداشت باید این اختیار را داشته باشد که این تصمیم را بگیرد و مشکل را حل کند.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x