۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹

تشریح اقدامات شهرداری تهران برای بهسازی بوستان پردیسان

معاون خدمات شهری شهرداری تهران اقدامات صورت گرفته در راستای بهسازی بوستان پردیسان را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، مجتبی یزدانی با اعلام این مطلب گفت: بوستان پردیسان که در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست کشور قرار دارد، منطقه‌ای طبیعی است که با مساحت حدود ۲۰۰هکتار در شمال غرب تهران و در محدوده منطقه دو شهرداری تهران واقع شده است.

یزدانی در ادامه افزود: با توجه به رویکرد مدیریت شهری در سال ۱۳۹۶ و پیگیری‌های سازمان بوستان‌ها و فضای سبز در شانزدهم مهرماه سال ۹۶تفاهم نامه‌ای مابین شهرداری تهران با سازمان حفاظت محیط زیست منعقد و مقرر شد بهسازی بوستان مذکور براساس مفاد تفاهم نامه به شهرداری تهران واگذار شود و پس از آن اقدامات اجرایی و لازم در این راستا آغاز شد.

وی اضافه کرد: جلسات مستمری با حضور مشاوران و مسوولان سازمان محیط زیست به منظور انجام هماهنگی لازم و پیشبرد روند نگهداری از بوستان برگزار شد.

یزدانی به اقدامات صورت گرفته در زمینه فضای سبز این بوستان اشاره کرد و گفت: انجام عملیات به زراعی در سطح پارک، آبیاری مستمر درختان موجود با توجه به گونه‌های گیاهی، حذف سرشاخه‌های خشک، جمع آوری ضایعات فضای سبز باقی مانده از سنوات گذشته و حمل و انتقال آن به خارج از مجموعه، ترمیم شبکه آبرسانی و… از جمله اقدامات صورت گرفته در این بخش بوده است. همچنین در راستای حفظ و نگهداشت فضای این بوستان نیز مخازن زباله در سطح بوستان جانمایی شد.

وی به دیگر اقدامات انجام شده در بوستان پردیسان در سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: نصب ست‌های ورزشی جهت استفاده شهروندان، نصب المان‌های پارکی مانند نیمکت، سطل زباله و…، انجام عملیات آسفالت ریزی رینگ پیرامونی بوستان، استقرار نیروهای آتش نشان جهت جلوگیری از بروز هرگونه آتش سوزی در بوستان، ترمیم و بازسازی خطوط انتقال برق، پایه چراغ‌ها و روشنایی آنها، اجرای طرح شناسایی فلور گیاهی بوستان پردیسان با همکاری دانشگاه تهران و… از جمله این اقدامات است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments