۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷
سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران مطرح كرد:

تشریح روند اجرای کاهش تدریجی کاربرد دفترچه

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران روند اجرای کاهش تدریجی کاربرد دفترچه را تشریح کرد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران،سیده مریم حسینی گفت: سازمان بیمه سلامت ایران در راستای سیاست های کلی نظام سلامت و به منظور تحقق دولت الکترونیک، طرح نسخه نویسی الکترونیکی را جهت ارتقاء سطح کیفی  خدمات رسانی در حوزه سلامت و سهولت دسترسی بیمه شدگان به مراکز طرف قرارداد را اجرا کرد.

وی در خصوص روش اجرای این طرح افزود :بیمه شدگان بدون همراه داشتن دفترچه بیمه کاغذی و تنها با ارائه کد ملی خود می توانند به پزشک طرف قرارداد مراجعه کنند. در این طرح پزشک پس از احراز هویت در سامانه نسخه الکترونیکی نسبت به ویزیت بیماراقدام کرده و خدمات تجویزی شامل دارو، آزمایش ، تصویربرداری و …. را در قالب یک نسخه ثبت می کند. در این شرایط بیمه شده می تواند با کدملی و کد پیگیری مربوطه به مرکز تجویزی پزشک مراجعه کند.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران افزود: تشکیل پرونده الکترونیکی وحفظ سوابق درمانی برای بیمه شدگان ، رفع مشکل مخدوش و ناخوانا بودن نسخ، دسترسی بیمه های تکمیلی به سامانه نسخه الکترونیک و عدم نیاز به ارسال مستندات کاغذی برای بیمه های تکمیلی، جلوگیری از خطاهای نسخه پیچی درداروخانه ها ،کم شدن هزینه های چاپ دفترچه،کنترل مصرف بی رویه دارو،کم شدن تقاضاهای القایی و … از مزایای نسخه نویسی الکترونیک است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x